На Кіровоградщині розроблять стратегію розвитку області до 2027 року

2 серпня 2019 року Мінрегіон та Національний Демократичний Інститут міжнародних відносин підписали меморандум

605
кількість переглядів

Національний демократичний інститут за підтримки уряду Великої Британії через Фонд розвитку ефективного державного управління має на меті допомогти уряду України розробити та втілити стратегію впровадження публічних консультацій. Публічні консультації є двостороннім процесом комунікації між урядом та громадянами щодо певних аспектів проведення реформ. Успішні консультації виносять на обговорення конкретні питання, які впливають на життя громадян, і забезпечують тісний зворотній зв’язок. Уряд використовує консультації, щоб інформувати про процес прийняття рішень. Публічні консультації також використовуються для підвищення обізнаності про процес здійснення реформ, успіхи уряду, а також можливості та складнощі, з якими зіштовхується уряд у процесі вирішення конкретних проблем.

Мінрегіон та міжнародні експерти проведуть публічні консультації з розробки стратегії розвитку Кіровоградської області – 2027.

Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, передає прес-служба ОДА.

2 серпня 2019 року Мінрегіон та Національний Демократичний Інститут міжнародних відносин підписали меморандум про співпрацю у проведенні публічних консультацій та заходів в процесі розробки Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку на період 2021-2027 років.

«У регіонах триває підготовка нових стратегій розвитку, – сказав В’ячеслав Негода. – Ми чекаємо, що це будуть сучасні і дієві інструменти, а не формальні документи. Важливо, щоб нове обласне керівництво розуміло значення цієї роботи, серйозно поставилося до питання стратегічного розвитку територій. Але для того, щоб створити якісну стратегію, важливо говорити не лише з місцевими органами влади, треба залучати до діалогу бізнес та громадські організації, які інколи знають про проблеми і перспективи регіону більше, ніж місцева влада. Тому формат публічних консультацій ми вважаємо доречним і всіляко сприятимемо таким діалогам на місцях. Ми очікуємо, що в результаті цих заходів в пілотних областях громадськість і підприємці відчуватимуть, що вони залучені до розвитку регіону, матимуть бажання допомагати місцевій владі реалізовувати важливі проекти регіонального розвитку».

За умовами меморандуму, до кінця жовтня 2019 року публічні консультації з розробки регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки пройдуть у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Закарпатській, Кіровоградській, Черкаській та Київській областях. Також міжнародні експерти сприятимуть проведенню таких консультації і з розробки нової Державної стратегії регіонального розвитку.

Директорка Національного демократичного інституту міжнародних відносин в Україні Натія Джикія зазначила: «Публічні консультації – це порівняно новий інструмент для України, але у світі його давно й успішно використовують, як один з механізмів залучення громадян до прийняття рішень. І ми готові ділитися з вами найкращим досвідом. Допомагатиме нам у цьому зокрема Всеукраїнське громадське об’єднання “Інститут “Республіка”, яке вже має досвід проведення публічних консультацій у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України».

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.