Учасники фольклорної експедиції на Кіровоградщині презентували кліп на народну пісню (ВІДЕО)

У кліпі використані кадри з експедиції проєкту «Баба Єлька» у село Нечаївку Компаніївського району

423
кількість переглядів

Проект «Баба Єлька» присвячений українській народній пісні, її пошукам, збереженню, поширенню. Заснований на честь бабусь, які є живими носіями української традиції. Скромно живучи у найзабутіших українських селах, вони володіють великим багатством – знаннями текстів і мелодій народних пісень, які передаються з уст в уста з покоління до покоління.

Учасники фольклорної експедиції «Баба Єлька» презентували кліп на пісню «Ой полинь-полиньок».

Кліп розмістили на сторінці проекту у Facebook, передає кореспондент CBN.

Як сказано в описі відео, «уперше пісню “Ой полинь-полиньок” члени проекту “Баба Єлька” записали у селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року – від місцевого фольклорного колективу “Берегиня” (керівник – Олександр Помпа)».

Аранжування до пісні зробив кропивницький музикант і композитор Max Velychko (гурт Inside the sound).

Автор відео – кропивницький фотограф Aleksandr Maiorov (з’являється у кадрі на третій хвилині) – узяв участь у 35 експедиціях проекту «Баба Єлька» і разом зі ще одним фотографом – Майклом Ендрюсом ˗ став співавтором мандрівної фотовиставки «У пошуках рідної пісні».

У кліпі використані кадри з експедиції проєкту «Баба Єлька» у село Нечаївку Компаніївського району. Тоді бабуся Поля – Поліна Григорівна Димченко 1935 р. н. ˗ крім інших, також наспівала і пісню «Полиньок».

Зйомки кліпу відбувалися влітку 2019 року на території геологічної пам’ятки природи – урочища «Каскади» (село Злинка Маловисківського району) та на місці злиття двох річок – Сугоклеї та Сугоклейчика поблизу села Нечаївки (Компаніївський район).

У відео можна зустріти десятки рослин, занесених до Червоної книги України, та лікарські трави.

У зйомках взяв участь і Michael Andrews – фотограф проєкту «Баба Єлька», волонтер Корпусу Миру США в Україні, ініціатор фотовиставки «У пошуках рідної пісні», учасник більше 30 експедицій.

YELKA – Полиньок

У відеороботі співачка Світлана Буланова виступає під псевдо YELKA – такий псевдонім узяла вона на честь своєї бабусі – Олени Рибалкіної, яку в селі називали «Єлька» і яка знала сотні українських народних пісень. Уперше пісню «Ой полинь-полиньок» члени проєкту «Баба Єлька» записали у селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року – від місцевого фольклорного колективу «Берегиня» (керівник – Олександр Помпа). Аранжування до народної пісні «Ой полинь-полиньок» зробив кропивницький музикант і композитор Max Velychko (гурт «Inside the sound").Автор відео – кропивницький фотограф Aleksandr Maiorov (з’являється у кадрі на 3-й хвилині) – узяв участь у 35 експедиціях проєкту «Баба Єлька» і разом із ще одним фотографом – Майклом Ендрюсом ˗ став співавтором мандрівної фотовиставки «У пошуках рідної пісні».У кліпі використані кадри з експедиції проєкту «Баба Єлька» у село Нечаївку Компаніївського району. Тоді бабуся Поля – Поліна Григорівна Димченко 1935 р.н. ˗ крім інших, також наспівала і пісню «Полиньок». Зйомки кліпу відбувалися влітку 2019-го року на території геологічної пам’ятки природи – урочища «Каскади» (село Злинка Маловисківського району) та на місці злиття двох річок – Сугоклеї та Сугоклейчика поблизу села Нечаївки (Компаніївський район). Кожен кадр, відзнятий у відео, пронизаний магією рідних країв. Від сакральних «Межових каменів» і «Чортової печери» біля Нечаївки і до створених природою водоспадів Каскад.У відео можна зустріти десятки рослин, занесених до Червоної книги України, та лікарські трави, на яких зналася баба Єлька, серед них полин звичайний, вівсюг, звіробій,тонконіг, кущі горицвіту, дикий часник (черемша), кущі глоду, вишня кущова, пижма, жовта лугова ромашка, ведмеже вухо, коров’як…У зйомках взяв участь і Michael Andrews – фотограф проєкту «Баба Єлька», волонтер Корпусу Миру США в Україні, ініціатор фотовиставки «У пошуках рідної пісні», учасник більше 30-ти експедицій.Проєкт «Баба Єлька» присвячений українській народній пісні, її пошукам, збереженню, поширенню. Заснований на честь бабусь, які є живими носіями української традиції. Скромно живучи у найзабутіших українських селах, вони володіють великим багатством – знаннями текстів і мелодій народних пісень, які передаються з уст в уста з покоління до покоління. #YELKA #БабаЄлька #Полиньок #Нечаївка #Каскади #Рідне #Народна_пісня #НоваГазета #Упошуках_рідної_пісні

Опубліковано Баба Єлька Понеділок, 5 серпня 2019 р.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.