Кропивницький – єдине місто, де подешевшало житло на вторинному ринку

В Україні продовжує дорожчати житло на вторинному ринку нерухомості

680
кількість переглядів

За останній рік ціни на житло на вторинному ринку в Україні зросли на 6,7%, а Кропивницький – єдине місто, де вони впали в середньому на 10%.

Такі дані аналітичного центру DOM.RIA, які має у своєму розпорядженні CBN.

Українців серед усіх типів житла найбільше цікавлять двокімнатні квартири. Середня ціна двушки в Кропивницькому – 24 750 доларів. Це практично на 2 тисячі доларів нижче, ніж торік.

На другому місці – однокімнатні квартири. У цьому сегменті середня вартість знизилася на 15%, а це 2 500 доларів. Кропивницький також входить у ТОП-3 міст, де найдешевші однушки. Середня ціна – 15 140 доларів.

Що стосується трикімнатних квартир, то тут спостерігається зниження вартості на 9%. У середньому трикімнатна квартира обійдеться покупцеві в 34 100 доларів. У 2018 році середня вартість таких квартир була вищою на 3 490 доларів.

Найдорожче житло знаходиться в центральному районі Кропивницького. Вартість квадратного метра становить 540 доларів.

За даними опитування DOM.RIA, найкращим районом для проживання жителі Кропивницького вважають Ковалівку. У цьому районі середня вартість квадратного метра вторинного житла – 430 доларів.

За словами експерта DOM.RIA Анатолія Топала, сезонне коливання цін може бути 5-7% за рік. Періодом, коли ціни знижуються, можна назвати місяць після нового року, літні канікули і другу половину грудня, коли всі вже готуються до свят. Зростають ціни на нерухомість навесні й восени.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.