НАБУ закінчило розслідування справи кропивницьких газовиків

Розслідування здійснювалося з квітня 2019 року

480
кількість переглядів

Детективи НАБУ спільно зі слідчими управління спеціальних розслідувань ГПУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили розслідування факту розтрати 8,6 млн грн дочірнього підприємства «Центргаз», що входить до складу ВАТ «Кіровоградгаз» (51% акцій належать НАК «Нафтогаз України»).

Про це йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), текст якого має CBN.

15 серпня підозрюваному – колишньому керівнику підприємства – відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акта до суду. Його дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

«За версією слідства, напередодні звільнення з займаної посади, влітку 2017 року, нині колишній керівник ДП “Центргаз” уклав договір на закупівлю очолюваним ним підприємством 1,3 млн куб. м газу за 9,035 млн грн у комерційної компанії на обтяжливих для “Центргазу” умовах. За цим договором “Центргаз” мав здійснити повну передоплату, або в іншому разі продавець звільнявся від поставки, а ДП зобов’язувалося сплатити штраф у розмірі 100% вартості газу. Будучи обізнаним із цими умовами, екс-керівник “Центргазу” розпорядився перерахувати постачальнику газу лише частину суми у розмірі 8,6 млн грн. Тим самим здійснив розтрату коштів підприємства, адже газ за таких умов “Центрогаз” не отримав», – сказано в повідомленні НАБУ.

Розслідування здійснювалося з квітня 2019 року.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.