У Кропивницькому проживають майже 600 дiтей, якi мають право отримати статус постраждалих внаслiдок війни

За бiльш детальною iнформацiєю радять звертатися до управлiння з питань захисту прав дiтей

675
кількість переглядів

Українськi дiти, у яких загинули батьки або один із них – з числа осiб, що брали участь у проведеннi антитерористичної операцiї чи Операцiї об’єднаних сил, мають право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслiдок воєнних дiй та збройних конфлiктiв.

Про це повiдомила начальник управлiння з питань захисту прав дiтей Тетяна Тимоховська, звертаючись до родин внутрiшньоперемiщених осiб та сiмей, у яких проживають такi дiти, передає CBN.

Наразi у Кропивницькому проживають 546 дiтей, якi є внутрiшньо перемiщеними особами та можуть отримати статус дитини, яка постраждала внаслiдок воєнних дiй та збройних конфлiктiв, а також 41 дитина, у якої загинули батьки або один з них – з числа осiб, якi брали участь в антитерористичнiй операцiї/операцiї об’єднаних сил та, вiдповiдно до чинного законодавства, мають право на отримання спецiального статусу.

Право на отримання статусу має дитина, яка пiд час здiйснення антитерористичної операцiї не досягла 18 рокiв (повнолiття), яка внаслiдок воєнних дiй та збройних конфлiктiв отримала поранення, контузiю, калiцтво, зазнала фiзичного, сексуального насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межi України, залучалася до участi у дiях воєнiзованих чи збройних формувань, незаконно утримувалася, у тому числi в полонi, зазнала психологiчного насильства.

Для надання статусу законний представник дитини або, у разi, коли дитина перемiщується без супроводження батькiв або осiб, якi їх замiнюють, її родичi (баба, дiд, прабаба, прадiд, тiтка, дядько, повнолiтнi брат або сестра), вiтчим, мачуха, представник органу опiки та пiклування подають до управлiння з питань захисту прав дiтей заяву про надання статусу i засвiдченi в установленому порядку копiї наступних документiв:

свiдоцтва про народження дитини або iншого документа, що посвiдчує особу дитини;
документа, що посвiдчує особу заявника;
документа, що пiдтверджує повноваження законного представника дитини (у разi коли дитина постiйно проживає/перебуває у закладi охорони здоров’я, закладi освiти або iншому дитячому закладi, документа, що пiдтверджує факт перебування дитини в такому закладi або родиннi стосунки мiж дитиною та заявником;
довiдки про взяття дитини на облiк як внутрiшньо перемiщеної особи або документа, що пiдтверджує проживання/перебування дитини в населеному пунктi, на територiї якого здiйснювалася антитерористична операцiя i заходи iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї Росiйської Федерацiї у Донецькiй та Луганськiй областях.

За бiльш детальною iнформацiєю радять звертатися до управлiння з питань захисту прав дiтей (кiмната 115) або за телефоном 22-06-76.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.