У Благовіщенському районі ввели карантин через жука з Америки

Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera LeConte) – спеціалізований небезпечний шкідник кукурудзи, відноситься до карантинних організмів, обмежено розповсюджених в Україні. З часу його виявлення на полях України минуло 18 років, свій шкідливий потенціал він демонструє уже в 15 областях

934
кількість переглядів

Жук на мільярд доларів – так називають в США західного кукурудзяного жука, звідки він і походить. Там його вважають найнебезпечнішим та найбільш економічно важливим шкідником кукурудзи, адже він щороку завдає втрат приблизно на $1 млрд.

У Благовіщенському районі ввели карантин через появу на полях західного кукурудзяного жука.

Про це CBN повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби в області.

«У зв’язку із виявленням та ідентифікацією карантинного організму, з метою його локалізації та ліквідації та на підставі подання Головного державного фітосанітарного інспектора Кіровоградської області розпорядженням голови Кіровоградської ОДА запроваджено карантинний режим по західному кукурудзяному жуку», – сказано у повідомленні.

Визначені межі карантинної зони – село Новоселиця, Благовіщенська філія державного підприємства «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу», площа 156,2 га, та регульованої зони – територія Благовіщенського району.

Водночас затвердили заходи з локалізації та ліквідації карантинного організму.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.