«Мамо, я в міліції». У Кропивницькому шахрай спробував «розвести» редакторку газети

Будьте пильні і не починайте розмову з невідомими, які вимагають гроші

2322
кількість переглядів

Любов Попович, «Кіровоградська правда»

Про цей розповсюджений спосіб шахрайства «КП» чула не раз від різних людей, яким телефонували шахраї, проте цього разу і на редакційний телефон надійшов дзвінок від «сина», якого начебто тримають у «міліції» і йому терміново потрібні гроші.

– Алло, мамо, я в міліції… – прозвучало у трубці редакційного телефону.

– Де ти, синку? – не розгубилася «КП».

– В міліції, – почулося сьорбання носом.

Далі в трубці відгукнувся інший голос, який представився Валерієм Петровичем, сержантом «міліції», навіть не звертаючи увагу, що «міліції» вже давно не існує.

– А ви на роботі, вдома чи відпочиваєте? – одразу запитав «сержант».

– На роботі.

– То ви там не одна?

– Ні, звичайно.

– Тоді до побачення, – кинули трубку.

Знаючи подібні випадки шахрайства, «КП» одразу перетелефонувала на номер, який зберігся у телефоні, але дзвінок одразу переадресувався на голосове повідомлення.

– Мені теж телефонували «з міліції» і просили терміново покласти на картку гроші, бо інакше одразу посадять у тюрму. Я зразу не зізнавалася, що ніякого сина не маю, а почала розмовляти і так, видно, увійшла в довіру до абонента, що той не кинув трубку, а просто попросив: «Ну киньте хоч на телефон двадцять гривень». Такого нахабства я не очікувала, – зізнається 24-річна кропивничанка Ольга.

Менш пильною виявилася пенсіонерка з обласного центру Надія Федорівна. Шахраї випадково влучили в ціль, коли зателефонували їй з тією ж історією. Але у жінки і справді є син, який саме в той час був у відрядженні. Від хвилювання після почутого вона навіть не здогадалася йому передзвонити і перевірити, чи все з ним гаразд, а поспіхом кинулася збирати гроші. Усі заощадження, що тримала вдома, передала кур’єру, який нагодився дуже швидко. Коли ж їй зателефонував син і повідомив, що з ним усе гаразд і ніхто його не затримував, жінка зрозуміла, що її обманули…

Правоохоронці кажуть, такі дзвінки не рідкість, коли шахраї телефонують родичам і кажуть, що їх затримала поліція. Якщо ті заплатять певну суму грошей, то їх випустять, інакше «світить» тюремний термін. Чимало випадків, коли вони вгадують і дійсно потрапляють на маму та ще літнього віку. Схвильовані люди, не розібравшись, перераховували кошти і лише потім телефонували справжньому синові. Звісно ж з’ясувалося, що з ним усе добре і ніхто його не затримував.

– Якщо подібні дзвінки надходять, необхідно одразу класти трубку. Передзвоніть своїм родичам і переконайтеся, що з ними все в порядку. У жодному разі не можна перераховувати кошти, – прокоментували ситуацію у поліції області і додали, якщо надходять подібні дзвінки, треба записати номер телефону і повідомити його правоохоронцям.

Будьте пильні і не починайте розмову з невідомими, які вимагають гроші. Якщо ж подібні шахрайські дзвінки надходять, повідомляйте в поліцію, радять правоохоронці.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.