ОПОРА дала шість порад для покращення публічності влади Кропивницького

Вперше індекс публічності місцевого самоврядування за ініціативи ГМ ОПОРА дослідили у 2013 році

553
кількість переглядів

Аби місцеве самоврядування стало більш відкритим та прозорим, Громадянська Мережа ОПОРА виробила низку рекомендацій.

Про це у прес-центрі CBN сьогодні, 1 жовтня, розповіла координаторка вимірювання індексу публічності у Кропивницькому Тетяна Пташник.

Перше, що треба зробити, налагодити практику оприлюднення фінансової звітності комунальних підприємств на веб-сайті міськради, а також утворити на КП наглядові ради.

Кропивницькому потрібен генеральний план міста, а кропивничанам – його оприлюднення.

На думку експертів, у діяльності виконавчих органів потрібно запровадити систему управління якістю (ISO).

Необхідно оприлюднити передбачену постановою кабміну інформацію у форматі відкритих даних, а також актуальні електронні декларації посадовців або посилання на них з сайту НАЗК.

І останнє. Створити умови для перебування осіб з інвалідністю на публічних заходах міської ради, наприклад, засіданнях комісій, виконкому, сесіях.

Нагадаємо, міська рада Кропивницького посіла 16 місце серед 24 обласних центрів за індексом публічності місцевого самоврядування в минулому році. Її показник публічності – 63,6%. Це на 1,5% менше, ніж у 2017 році. Від лідера загальноукраїнського рейтингу Івано-Франківська – на 23%.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.