Волонтерка прокоментувала рішення топонімічної комісії Кропивницького щодо пам’ятника захисникам України

Пропозицію громадські активісти подали ще 2017 року

462
кількість переглядів

Міська топонімічна комісія Кропивницького на своєму засіданні розглянула ескізну пропозицію пам’ятника захисникам України в Ковалівському парку, передає кореспондент CBN.

Ескіз міському голові Андрію Райковичу під час вшанування загиблих героїв–спецназівців передали представники Громадської Ініціативи «Армія SOS».

Члени комісії вирішили звернутися до міського голови з пропозицією доручити опрацювати це питання профільним виконавчим органам та допомогти ініціаторам проекту з відповідним оформленням пропозиції.

На думку начальника відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міськради Надії Лісняк, не знайдеться жодного кропивничанина, який би не підтримав таку пропозицію.

В коментарі CBN вона пояснила, що, згідно з порядком спорудження пам’ятників і монументів, до клопотання щодо спорудження пам’ятника місцевого значення потрібні чотири документи: «обґрунтування доцільності спорудження пам’ятника, погодження з органом місцевого самоврядування місця встановлення з урахуванням генерального плану населеного пункту, фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження та зазначення відповідних джерел фінансування».

«Потім треба створити конкурсну комісію з числа архітекторів, художників, мистецтвознавців. Конкурс відбудеться лише при наявності мінімум трьох пропозицій», – пояснила Надія Лісняк.

«Варто було б встановити пам’ятник в рамках реконструкції Ковалівського парку», – додала Надія Ліснякта нагадала, що парк є об’єктом охорони з боку держави.

«Я радію, що нарешті питання зрушило з мертвої точки, тому що з ініціативою до міської влади ми звернулися ще у 2017 році. Зі свого боку, ми готові підготувати документи у відповідності до вимог. Запросити професіоналів. Розраховуємо, що наступні кроки не розтягнуться ще на три роки. Скільки можна покладати квіти до пенька, який залишився від Леніна», – заявила CBN координаторка Громадської Ініціативи «Армія SOS» Оксана Червоная.

За її словами, в образі архістратига Михаїла – янгола Світла – втілений дух воїна-захисника. Під його ногами зброя, бронежилети, тепловізори – символ того, що наші військові захищали країну в 2014 році, не маючи нічого.

Нагадаємо, що міська рада Кропивницького внесла зміни до міського бюджету на 2017 рік, зарахувувавши державну субвенцію у сумі 10 мільйонів гривень на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій: по 5 мільйонів гривень на реконструкцію парків «Ковалівський» і «Перемоги». За результатами першої публічної консультації, яку в минулому році провів Інститут «Республіка», 58,9 % респондентів (238 голосів) виступили за реконструкцію Ковалівського парку та 41,1 % (166 голосів) – за реконструкцію парку «Перемога».

Лара Гуріна, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.