«Кіровоградгаз» відмовляє кропивничанам в установці автономок. Його директорка пояснила, чому

Уся справа - в ДБН

4611
кількість переглядів

Кропивничанам, які отримали дозвіл на установку автономного опалення, але чиї квартири знаходяться вище третього поверху, «Кіровоградгаз» відмовляє у виконанні робіт з установки газових котлів.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це пише «Україна-Центр».

Розібратися допомогла виконавчий директор ВАТ «Кіровоградгаз» Тетяна Клюй: «Я розумію здивування городян, адже котли-колонки багато років встановлювали на будь-якому поверсі без обмежень. Справа ось у чому: 1 липня 2019 року набрали чинності оновлені Державні будівельні норми (ДБН), якими не передбачена установка опалювального, водогрійного й опалювально-водогрійного газового обладнання в квартирах житлових будинків вище третіх поверхів. Раніше норми передбачали установку газових теплогенераторів для опалення житлових приміщень у будинках до десятого поверху включно з відводом продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку. А згідно з новими ДБН, пряма норма на установку газових теплогенераторів у багатоквартирних будинках при висоті до десяти поверхів відсутня.

Поясню на прикладі. Припустимо, є квартира на шостому поверсі багатоповерхівки з газовою плитою. Господар отримав від мерії згоду на установку автономного опалення, від тепломережі – дозвіл відрізатися від централізованого опалення і звернувся до нас. Ми читаємо відредагований пункт ДБН і відмовляємо у видачі технічних умов. “Кіровоградгаз” керується загальнодержавними будівельними нормами, як і організація будь-якої форми власності, що виконує ці види робіт».

Тетяна Клюй також зазначила, що з липня відмову отримали 250 кропивничан. Що робити у разі відмови, поки неясно: «Може, завтра щось зміниться, хоча гарантій немає. Залишається надія на те, що здоровий глузд переможе».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.