Смолінська шахта запрацює на повну потужність наприкінці року

Через нестачу коштів кілька підрозділів Смолінської шахти вивели в тимчасовий простій

4627
кількість переглядів

Орієнтовно наприкінці грудня Смолінська шахта запрацює на повну потужність.

Про це сьогодні, 13 листопада, журналістам повідомив генеральний директор державного підприємства «СхідГЗК» Олександр Сорокін.

За його словами, «СхідГЗК» – єдине підприємство в Україні, яке видобуває та переробляє уранову руду, а також виробляє урановий концентрат.
Через нестачу коштів кілька підрозділів Смолінської шахти, яка входить до складу підприємства, вивели в тимчасовий простій. Нацкомісія встановила занижений тариф на уран: 75 доларів за тонну при собівартості – 110 доларів. На шахті працюють близько тисячі людей. Наразі життєдіяльність підприємства забезпечує лише частина колективу. Втім, зарплату виплачують усім працівникам.

Через два-три роки шахту все ж закриють, оскільки вичерпуються поклади урану. Кажуть, людей без роботи не залишать. Підтримку обіцяють і в облдержадміністрації.

«Ми плануємо все ж таки здійснювати будівництво і відпрацьовувати Апрелівське родовище, яке знаходиться поруч із Смоліним. Впевнений, колектив Смолінської шахти буде брати в цьому безпосередню участь. Ми також створюємо нові робочі місця», – каже генеральний директор ДП «СхідГЗК» Олександр Сорокін.

«Для тих, хто взагалі вирішить уже не продовжувати шахтарську працю, ми розробимо найближчим часом програму обласну. Зможемо запропонувати умови для їх реінтеграції в інші сфери суспільного життя і набуття нової робітничої професії», – прокоментував голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

Нагадаємо, шахтарі у Смоліному вийшли на протест. Вимагали не зупиняти роботу шахти. Кажуть, їх відправляють у вимушені відпустки. Бояться, що на роботу вже не повернуться.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.