У Кропивницькому оберуть нових керівників обласного парламенту дітей

До роботи в органах дитячого самоврядування на Кіровоградщині залучили близько десяти тисяч дітей

686
кількість переглядів

У Кропивницькому сьогодні, 14 листопада, розпочала свою роботу четверта сесія 12 скликання обласного парламенту дітей, передає кореспондент CBN.

У сесійній залі облради зібралися 90 делегатів. Під час відкриття сесії їх привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

«Кіровоградщина належить до тих областей, де вже 16 років системно від школи до обласного рівня функціонує учнівське самоврядування. Саме ви є лідерами у своїх колективах, а Україні соціально активні особистості неймовірно потрібні. Можливо, дорослі не бачать тих проблем, які бачите ви. І ви підіймаєте їх перед дорослими, ви намагаєтесь вирішувати ці питання, показуючи приклад іншим», – сказав Сергій Коваленко.

Він акцентував увагу на тому, що дітьми зроблено багато, аби їхні однолітки з інвалідністю мали з ними рівні можливості. Три роки тому лише 60 дітей з інвалідністю навчалися в класних колективах. У минулому навчальному році вже 360 дітей скористалися можливостями інклюзивної форми навчання.

Парламент працює на базі обласного центра дитячої та юнацької творчості і вже 16 років є дорадчим органом при облдержадміністрації та обласній раді з питань розвитку дитячого середовища на Кіровоградщині. Всього в області до роботи в органах дитячого самоврядування залучили близько десяти тисяч дітей.

Чотири роки поспіль депутати ОПД є регіональними представниками, активними учасниками та волонтерами міжнародного проекту «М18: ми зможемо більше», що є складовою міжнародної програми громадянського виховання для дітей та молоді Under 18.

Цього року, за словами члена президії парламенту Дмитра Бордюга, діти-парламентарі взяли участь у всеукраїнському тижні протидії булінгу, проектах «Вдало обрана професія – щаслива доля»; «Поговори зі мною», який долучав до різноманітних активностей дітей з інвалідністю, дітей з неблагополучних сімей; проекті з медіаграмотності «Вивчай та розумій».

У жовтні 2019 року голова обласного парламенту дітей став учасником І всесвітнього саміту міст, дружніх до дітей та молоді, який проводився ЮНІСЕФ у німецькому Кельні.

Впродовж двох днів делегати візьмуть участь у тренінгах від учасниці Школи успіху, заняттях Школи лідерів, захисті та обранні проектів-переможців конкурсу «Активна генерація» та оберуть новий керівний склад парламенту.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram, Viber і Twitter.