У Євросоюзі висловили занепокоєння переслідуванням Порошенка (ВІДЕО)

Колишній прем'єр-міністр Польщі та Європейської Ради Дональд Туск став новим очільником Європейської народної партії

848
кількість переглядів

Президент Європейської Ради Дональд Туск висловив занепокоєння політичними переслідуваннями екс-глави української держави Петра Порошенка з боку нинішньої влади.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомляє телеканал «Прямий».

Країну охопив новий «касетний скандал». Telegram-канал під назвою «Трубу прорвало» оприлюднив серію записів нібито з кабінету очільника Державного бюро розслідувань Романа Труби.

На одному з аудіозаписів чутно, як глава ДБР «радиться» з керівником Офісу президента щодо наступного виклику до ДБР п’ятого президента України Петра Порошенка.

Згодом Роман Труба відмовився відповідати на запитання журналістів щодо аудіозаписів та заявив, що не планує подавати у відставку. А президент Володимир Зеленський заявив, що «вивчить це питання».

«Будь-яка спроба залякати представників опозиції буде приводом для занепокоєння в Євросоюзі, – заявив президент Європейської Ради на прес-конференції у Загребі, коментуючи український касетний скандал, в якому керівник офісу президента інструктує директора ДБР, як вести справу п’ятого президента Порошенка. – Я сподіваюся, що Україна залишиться тією країною, де правоохоронні та судові органи поважають верховенство права, і де немає місця політично вмотивованим переслідуванням».

Туск, якого лише вчора обрали лідером Європейської народної партії, також заявив, що чув про касетний скандал у Києві: «Я чув про цей потенційний скандал. Хоч я і не маю інформації про окремі деталі чи загальний контекст, але моє перше враження, що це дійсно небезпечно».

Дональд Туск, партія якого є в опозиції у Польщі, заявив, що особисто знає, що таке політичні переслідування. «Повірте мені, я знаю, про що кажу, бо у мене є свій власний досвід з цього приводу… Завжди, коли влада чи люди у владі використовують систему правосуддя проти політичних опонентів, це у будь-якому випадку чи у середньо-, чи у довгостроковій перспективі стане трагедією не лише для жертв переслідувань, але і для всієї країни».

Туск, який усі ці п’ять років був адвокатом України у Євросоюзі, також додав, що стежить за подіями у Києві: «Ви знаєте, скільки емоцій і думок ми інвестували в Україну. Я думаю мені не треба пояснювати, як я особисто переживав за все, що відбувається в Україні. Ми завжди дуже уважно спостерігаємо за подіями у Києві».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.