Депутат розказав про бунт у кропивницькому СІЗО: били так, що організми не витримували

Ярослава Бублика обвинувачують у шахрайстві

3137
кількість переглядів

Депутат Кіровоградської обласної ради Ярослав Бублик розповів про тортури у кропивницькому СІЗО, де сам перебував.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Франмент інтерв’ю з Бубликом на YouTube-каналі «Свободний» продемонстрували під час прес-конференції ГО «Альянс української єдності», передає кореспондент CBN.

«Закидали шумосвітлові гранати, заливали щось схоже на газ – ну, прямо в “кормушки”. Деякі люди стояли на продолі, по них почали стріляти з помпових рушниць і почали просто забивати, і люди кричали. Почали стукати кийками по щитах, щоб не було чути, як хтось кричить», – сказав Ярослав Бублик.

Він також зазначив, що арештантів били так, що «організми не витримували»: «Їх просто забили, там, образно кажучи, живих нікого фізично не залишилося. Тобто їх побили так, що вони не могли прийти в себе. <…> Вони були у крові, в сечі – там просто забивали так людей, що організми не витримували».

Нагадаємо, Ярослава Бублика обвинувачують у шахрайстві у великих розмірах. За версією слідства, він позичав у заможних людей кошти і не повертав. Нині він перебуває під домашнім арештом.

17 грудня один із арештантів побив у СІЗО жінку-психолога та закликав до непокори інших. Під час придушення бунту група швидкого реагування застосувала до ув’язнених спецзасоби. Тілесні ушкодження отримали понад 80 людей. Для стабілізації ситуації у слідчому ізоляторі запровадили особливий режим, який скасували 16 січня.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.