Прем’єр-міністр заявив, що у Кропивницькому подешевшало тепло

Однак містяни заборгували за тепло десятки мільйонів гривень

1064
кількість переглядів
опалення

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 124 містах України, в тому числі – у Кропивницькому, подешевшало централізоване теплопостачання.

Про це він написав у Telegram.

«До урядової ініціативи долучились вже 16 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Київ», – ідеться в дописі.

Прем’єр-міністр наголосив, що «це стало можливим, тому що ціни на газ на ринку знизилися. А уряд надав місцевій владі механізм, щоб зробити ці корегування в платіжках».

Як повідомляє прес-служба міськради Кропивницького, міський голова Андрій Райкович під час традиційної щопонеділкової апаратної наради сьогодні, 20 січня, закликав містян вчасно і у повному обсязі здійснювати оплату отриманих комунальних послуг.

«Містяни заборгували вже десятки мільйонів гривень! Я розумію: свята, Новий рік, вечірники. Але для КП “Теплоенергетик” ніхто не відтерміновував платежі за енергоносії: підприємство газ купує! Це товар – він як хліб, як молоко, як пальне. Ніхто його ані в борг, ані в кредит не дасть, – сказав він. – Добре, що сьогодні немає великих морозів. Але це зима! Вона може бути непередбаченою, і місця для маніпуляцій і шантажу тут немає. Тому гасити борги необхідно негайно! Комунальники не мають можливість, як енергетики, поадресно відключати квартири від теплопостачання. У даному випадку діє принцип колективної відповідальності всього будинку, а деякі люди дозволяють собі зловживати колективною довірою. Але міська рада не має можливості використати усі кошти бюджету на дотацію КП “Теплоенергетик”».

Завдання міського голови управляючим компаніям буде актуальним до кінця опалювального сезону: оголошення, списки з квартирами і сумами боргу вивісити на кожному під’їзді. Від засобів масової інформації Андрій Райкович теж попросив підтримки у проведенні активної роз’яснювальної роботи з населенням.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.