В уряді підрахували кількість наявного населення Кіровоградщини

Оцінювали за допомогою трьох методів

3095
кількість переглядів

Наявне населення Кіровоградщині становить 826,8 тисячі людей, повідомляє CBN з посиланням на Telegram-канал міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета.

На момент підрахунку – 1 грудня 2019 року – в області проживали 381 тисяча чоловіків та 445,8 тисячі жінок.

В цілому в рамках проекту «Оцінка чисельності наявного населення України» експерти підрахували, що наявне населення країни складає 37 мільйонів 289 тисяч людей.

Наявне населення – люди, які на момент перепису перебувають на певній території, в тому числі проживають тимчасово.

Як розповів Дмитро Дубілет, оцінку проводили на всій території України, крім непідконтрольних територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, протягом трьох місяців. Для держави ця робота не коштувала жодних додаткових грошей.

Оцінку здійснювали трьома методами, які дали приблизно однаковий результат з різницею 2,86%.

Перший метод включав дані мобільних операторів та реєстрів, а також соцопитування. За другим використовували дані Пенсійного фонду та екстраполяцію через статево-вікову структуру на основі даних Держстату та держреєстрів. Третій метод – реєстровий – передбачав використання знеособлених даних з державного реєстру фізосіб (включаючи тих, хто відмовився від ІПН).

«Потім ми почистили базу за ознакою отримання будь-якого доходу, пенсій, соціальних виплат, субсидій, а також доповнили оформленням закордонних паспортів. Потім врахували дані з народжуваності / смертності, а також еміграції та іміграції», – написав Дубілет.

Він додав, що остаточне рішення щодо проведення традиційного перепису населення влада ще не прийняла.

«Особисто я вважаю, що проводити перепис населення не потрібно. Це неточний метод, який до того ж коштує колосальних грошей. Крім того, протягом 1-2 років ми приведемо до ладу наші електронні реєстри і з цього моменту зможемо щодня отримувати точні дані про населення. Будь-яку іншу інформацію, якщо вона необхідна, потрібно отримувати не через перепис, а окремими дослідженнями, які обійдуться державі набагато дешевше», – резюмував міністр.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.