Сьогодні кропивничанам презентують кінострічку про рідну мову

Стрічку покажуть о 18:00 у креативному ІТ-просторі KOWO

1724
кількість переглядів

У Кропивницькому у двох локаціях презентують фільм про українську мову «Соловей співає», сьогодні, 31 січня.

Про це повідомив режисер фільму Сергій Кримський під час прес-конференції у CBN.

Ініціаторка показу в Кропивницькому Інна Тільнова розповіла, що побачила «Соловей співає» на прем’єрі у Києві. Вирішила показати фільм кропивничанам.

«Мовна тема для Кропивницького актуальна, а стереотипи, зокрема сором’язливість розмовляти українською, бо навколо звучить російська, і досі живуть у свідомості багатьох українців. Після перегляду, крім сліз, було непереборне бажання боротися. Тому запросила приїхати режисера Сергія Кримського, “Соловей співає” мають побачити якнайбільше людей», – сказала Інна Тільнова.

Фільм знімали протягом трьох років за волонтерський кошт. Створювали стрічку непрофесійні актори – військові, історики, етнографи та журналісти.

«Ми хотіли розмовляти з глядачами мовою фактів, а не емоцій. Російська пропаганда розділила нашу державу на два табори. За дослідженням, 80% громадян виступає за єдину українську мову і проти одночасного існування двох державних мов. Ми три роки збирали інформацію по архівах, робили зйомки за кордоном, у Білорусі та Ізраїлі. Хотіли показати, як мова впливає на державотворення», – зазначив Сергій Кримський.

Фільм розпочинається з реконструкції історії військового, що втратив зір на фронті. Після того, як осліп, він продовжив воювати. Одного разу він відчув, що до нього хтось наближається. На запитання: «Хто йде?» пролунало російською: «Свої». В ту секунду військовий хотів кинути гранату, бо не зрозумів, що це українські хлопці, поки не почув свій позивний.

Безкоштовний показ для студентів та військових відбудеться о 15:00 у семиповерхівці Центральноукраїнського педагогічного університету. Для всіх охочих стрічку покажуть о 18:00 у креативному ІТ-просторі KOWO. Ціна квитка – 50 грн.

Фото: Григорій Зуб CBN.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.