У Голованівському районі валиться сільський будинок культури (ФОТО)

У сільраді кажуть, виділили гроші на косметичний ремонт

2100
кількість переглядів

У Капітанці Голованівського району валиться сільський будинок культури (СБК), там тече стеля, прогнили вікна, немає опалення.

Про це кореспонденту CBN повідомила художній керівник СБК Віта Малявкіна.

Рік тому лише відремонтували фасад будівлі. Однак і це зробили неякісно.

«Зробили передню частину, сходи і вживаним шифером перекрили трошечки дах, – розповіла Віта Малявкіна. – Але й зараз дах тече, фасад обсипається, стінки всі поповзли – це рік ремонту. Ззаду ніхто ніколи не білив. У будівлі повигнивали вікна, двері розсипаються. Через горище всередину потрапляють вода і сніг. Частина стелі через це відпала. В жахливому стані туалет, от хоча б двері прибили, бо взагалі неможливо було його відвідувати. Два місяці двері валялися просто на землі, по них ходили коти й собаки. Смітника в нас в селі немає, – сміття все навколо будинку культури. Яма вигрібна на доріжці, і ми всі ходимо тудою».

За її словами, після звернень працівників будинку культури до сільської голови із клопотанням привести будівлю у належний стан, нічого не змінилося.

«Щоб ви розуміли, ми тут сидимо в шапках, чоботах, рукавицях і замотані у ковдри. Немає жодного опалення. Влітку в нас повністю потекла стеля, а в нас там стояла апаратура. Ми не маємо ні де грати, ні співати, ні руки погріти. На сьогоднішній день голова мене просто виганяє з кабінету, бо я пхаю носа не в свою справу», – зазначила жінка і додала, що їй шкода дітей, які змушені займатися в таких умовах, шкода свого здоров’я.

За коментарем CBN звернулося до сільської голови Капітанки Зінаїди Сторчак. Вона зауважила, що будинок культури віддали в оренду районному відділу культури, який і має підтримувати будівлю в належному стані.

«Разом із тим, це приміщення наше, ми також маємо право його ремонтувати, – прокоментувала Сторчак. – Ми всі ці проблеми знаємо. І на ремонт, бачимо, не вистачало. Буквально сьогодні була сесія сільської ради, ми розподіляли залишки. І до того було рішення, але це рішення попереднє, пропозиція до депутатів. Вирішили виділити кошти на ремонт і на придбання костюмів тощо. Найперше, що турбує, – ремонт покрівлі. Виділили сто тисяч. Це відкрита інформація, вона буде оприлюднена протягом десяти днів. Кошти ми передаємо субвенцією у районний відділ культури. У зв’язку із тим, що районний відділ культури тепер “тулиться” до освіти, оскільки міністерства поз’єднували, знову буде в нас НП – ми не зможемо нормально ці гроші перерахувати, тому що ще немає цього об’єднання, немає ще цих рахунків, відділ культури втрачає свою печатку, а відділ освіти ще має до себе його прийняти».

Виділені кошти в сільраді перш за все планують направити на ремонт покрівлі та сцени.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.