В Олександрії завершують реставрацію першого обласного театру (ФОТО)

Театр розрахований на пів тисячі місць – партер і два поверхи

3610
кількість переглядів

Театр під час заснування Кіровоградщини створили в Олександрії, передає кореспондент CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Там на сцені виступали корифеї: Саксаганський, Карпенко-Карий, Садовський, Заньковецька. Згодом статусом обласного наділили театр у Кропивницькому. З 60-х років у будівлі театру був палац культури. Майже чотири роки тому за ініціативи тодішнього очільника області Сергія Кузьменка в олександрійському театрі розпочали реставрацію. Нині роботи на завершальному етапі.

Театр розрахований на півтисячі місць – партер і два поверхи. У залі зберегли автентичний дизайн. Уся ліпнина виконана вручну. Аби оздобити її, майстри використали 305 метрів квадратних поталі. Це імітація сусального золота.

Під стелею – люстра з кришталю, яка коштує майже два мільйони гривень. Загальна вартість реставрації – 92 мільйони. Об’єкт фінансується Державним фондом регіонального розвитку за співфінансування обласного й міського бюджетів. Також допомагають меценати.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.