В Олександрії завершують реставрацію першого обласного театру (ФОТО)

Театр розрахований на пів тисячі місць – партер і два поверхи

3194
кількість переглядів

Театр під час заснування Кіровоградщини створили в Олександрії, передає кореспондент CBN.

Там на сцені виступали корифеї: Саксаганський, Карпенко-Карий, Садовський, Заньковецька. Згодом статусом обласного наділили театр у Кропивницькому. З 60-х років у будівлі театру був палац культури. Майже чотири роки тому за ініціативи тодішнього очільника області Сергія Кузьменка в олександрійському театрі розпочали реставрацію. Нині роботи на завершальному етапі.

Театр розрахований на півтисячі місць – партер і два поверхи. У залі зберегли автентичний дизайн. Уся ліпнина виконана вручну. Аби оздобити її, майстри використали 305 метрів квадратних поталі. Це імітація сусального золота.

Під стелею – люстра з кришталю, яка коштує майже два мільйони гривень. Загальна вартість реставрації – 92 мільйони. Об’єкт фінансується Державним фондом регіонального розвитку за співфінансування обласного й міського бюджетів. Також допомагають меценати.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.