У Кропивницькому розповіли про ризики впровадження ринку землі

665
кількість переглядів

Політична партія «Батьківщина» виступає проти відкриття ринку землі.

Аргументи на користь такої позиції сьогодні, 13 лютого, в прес-центрі CBN представив народний депутат восьми скликань Іван Кириленко.

На переконання політика, подібні рішення не можна приймати, не спитавши на референдумі народ, навіщо потрібно прийняти відповідний закон.

«У суспільстві немає запиту на продаж землі», – висловився Іван Кириленко.

Треба не продавати землю, а розвивати орендні відношення, вважає народний обранець. Від цього, перш за все, виграють місцеві громади, в яких будуть гроші на розвиток інфраструктури.

«Для громад це найнадійніше джерело розвитку», – розповів депутат.

Людям, що живуть на землі, це дасть можливість створювати сімейні фермерські господарства, які повинен підтримувати Селянський банк – такий собі аналог ЄБРР, який би надавав селянам кредити не більше як під 2 відсотки річних.

Це створення нових робочих місць, адже в невеликі господарства потребують більшої кількості робочих рук, ніж агрохолдинги.

«Ми не проти агроходлингів та виробництв, де збереглися господарства, які мають по кілька тисяч гектар, ми кажемо про пріоритети. А це зайнятість – раз, своїм – два, невеликі площі, які дозволять швидко почати свою справу, – три, зовсім інші види продукції на українській землі – чотири, розвиток середнього класу – п’ять», – пояснив Іван Кириленко.

Він вважає, що Україна повинна акцент робити на переробці продукції, а не експортувати сировину. Адже 90 відсотків затрат йде на виробництво сировини, що не можна порівняти з витратами на переробку. В тих же пропорціях – прибуток від одного та іншого.

Наостанок представник «Батьківщини» звернув увагу на те, що відкриття ринку землі може призвести до розгулу рейдерства.

«Згадайте часи приватизації державних підприємств. Ми не хочемо повернення лихих 90-х», – резюмував політик.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.