У Кропивницькому розроблять механізм допомоги притулкам для тварин

896
кількість переглядів
Львівське комунальне підприємство «Лев»

Головне управління житлово-комунального господарства міськради Кропивницького отримало доручення провести всі необхідні консультації, аби можна було реалізувати проект з облаштування притулку для безпритульних тварин «Щасливий пес», передає CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Проект став переможцем серед малих проектів Громадського бюджету на 2020 рік. Він передбачає виділення 250 тисяч гривень на облаштування вольєрів.

В той же час, зазначив під час засідання координаційної ради з питань Громадського бюджету секретар міськради Андрій Табалов, реалізація проекту в цілому не вирішить проблему безпритульних тварин. Адже благодійні організації забирають кішок та собак з вулиць, лікують, стерилізують, чіпсують та більшість відпускають на вулицю знову. Тому треба шукати нові рішення.

Одне з них – доручити юридичному, ревізійному управлінням напрацювати проект рішення стосовно співпраці з громадськими організаціями, що опікуються притулками для тварин.

«В інших містах працюють приватні притулки на волонтерських засадах, і їм надають підтримку з місцевих бюджетів», – розповів Андрій Табалов.

Депутатка Валентина Яремчук додала, що питання не у фінансах: «Треба виробити механізм, яким чином ми це будемо робити. Один з правильних прикладів – робота комунального підприємства “Лев” у Львові, яке працює четвертий рік. За словами тамтешніх депутатів, ситуація з тваринами на вулицях кардинально змінилася».

Як зазначила Яремчук, там знаходиться 461 тварина, працюють 25 співробітників, що коштувало 2 мільйони гривень у 2016 році й 3 мільйони – у 2018-му.

«Кропивницький менший за Львів, і тварин у ньому значно менше. Тому треба лише розробити правильні механізми. Нам не потрібно будувати новий притулок, треба фінансово допомогти тим благодійним організаціям, які вже є», – резюмувала Валентина Яремчук.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.