Від лептоспірозу помер 51-річний кропивничанин

702
кількість переглядів

51-річний кропивничанин помер у реанімації від лептоспірозу.

Про це повідомляє регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради.

«Хворий несвоєчасно звернувся за медичною допомогою та у важкому стані був госпіталізований у реанімаційне відділення медичного закладу, де, на жаль, помер, – сказано у повідомленні. – При дослідженні сироватки крові хворого в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” було виявлено збудник лептоспірозу Leptospira Icterohaemorrhagiae. Триває епідеміологічне розслідування цього випадку з метою виявлення джерела інфекції та шляхів інфікування».

Лептоспіроз – інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Без лікування може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Збудники інфекції потрапляють у воду з сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт).

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. Часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.