Власник АТБ планує добувати корисні копалини на Кіровоградщині

33249
кількість переглядів
Геннадій Буткевич. Фото: «Гордон»

Бізнесмен Геннадій Буткевич, який є співвласником мережі супермаркетів АТБ, має намір видобувати в Україні уран і рідкоземельні метали.

Про це він розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону, пише «Кореспондент».

Також він завив, що збирається будувати малі ядерні реактори.

За словами бізнесмена, кошти для розвитку цього проекту він отримує від продажу власної нерухомості у США.

«У мене є нерухомість в Америці, я її продаю, щоб розвивати напрямок, яким зараз займаюся. У 2012-2013 роках доводилося страхуватися. Купили деякі речі через компанії… Все законно», – розповів він.

Родовища Буткевича в основному розташовані в Житомирській і Кіровоградській областях. Дозвіл на їхню розвідку копання отримала три роки тому. Але, за його словами, процес йде складно, в тому числі через опір місцевого населення, яке вважає, що розробка може нашкодити екології.

«У нас пріоритет – робити так, щоб екологія не страждала. Ми побудуємо фабрики і будемо виробляти тут продукт, який має велику додану вартість. Будемо купувати обладнання, працювати з інвесторами. Потрібно піднімати промисловість і вкладати гроші в ті можливості, які є в країні», – зауважив він.

Буткевич впевнений, що цей напрямок бізнесу може принести набагато більше грошей, ніж мережа супермаркетів АТБ.

Він також згадав, що інвестував частину коштів у фонд Trident Acquisitions Corp, створений для інвестицій у вуглеводні, але не бере участі в операційному управлінні.

Раніше Буткевич заявляв, що запаси уранових руд в Україні становлять близько 560 тисяч тонн, а підтверджені запаси – 270 тисяч тонн. На чотирьох родовищах його компанія має намір видобувати до 200 тонн урану на рік.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.