Мандрівник Сергій Компанієць про країни і міста, які має відвідати кожен

1000
кількість переглядів

Кропивничанин Сергій Компанієць завжди у пошуках нових вражень, пейзажів і людей. Про свою любов до мандрівок (і не тільки про це) він розповів авторці програми «The Ексклюзив» на телеканалі «Вітер» Валентині Чирві.

До вашої уваги – найцікавіші моменти розмови. Побачити її повністю можна на відео наприкінці цього тексту.

Любов – завжди добре. Все, що потрібно людині, – це любов.

– З якої країни повернулися?

– З якої країни? Ну, переліт у мене був з Дубая в Київ… Загалом з країн Персидської затоки, можна сказати.

– Останнім часом ви подорожуєте в режимі нон-стоп. Круїз от був…

– Круїз був через Атлантику. Я давно хотів подивитися на зворотній бік земної кулі. У грудні минулого року вдалося втілити у життя цю мрію.

– І який він, інший бік?

– Мені дуже сподобався. Той бік мені сподобався навіть більше, чим Південна Азія. Там не так волого, там дуже хороший клімат.

– Чому варто там побувати?

– Як у будь-якій подорожі, це нові враження, нові люди, нова культура. Нові враження, які дуже особливі. Кожна країна по-своєму цікава, у кожній країні все своє – починаючи з кухні й закінчуючи якимось традиціями, архітектурою, природою, тваринами.

ТОП-5 країн, де варто побувати. Вибір Сергія Компанійця

1. Італія. Я з цього приводу можу сказати, що мандрівники діляться на дві категорії. Перша – люди, які просто «набивають» країни у своїх подорожах. Мені ближче другий тип мандрівників, які не просто прапорець на карті ставлять. Італія цікава, бо ніби одна країна – а кожне місто особливе. Флоренція відрізняється від Венеції, Мілан – від Неаполя, південь – один, північ – зовсім інша.

2. Іспанія. Вона дуже різна.

3. Португалія.

4. Франція.

5. Греція.

– Пам’ятаєте свою першу подорож у житті?

– Перша подорож за кордон була дуже цікава, до речі. Це була мандрівка у складі військово-морського флоту Радянського Союзу. Я служив на кораблі зв’язківцем, у нас був вояж у Середземне море, бойова задача була у Сирії. Якраз у тих місцях, які зараз дуже неспокійні. У низку портів ми заходили, це й були перші враження.

Тоді була перспектива Афганістану. Я віддав перевагу трьом рокам на флоті, ніж невідомо скільком рокам в Афганістані.

Ми з моїм другом Михайлом, коли я служив, зробили музичну передачу на кораблі. По суботах і неділях крутили музику й розповідали про неї.

– Ви подорожуєте без туроператорів?

– Така формула в мене – «нічого не включено». Я іноді маршрут по ходу вже коригую. А вперше так подорожував у 2014 році.

Перші враження мають бути яскравими. Я всім своїм друзям раджу обирати місто, яке залишить яскраві враження. У моєму випадку таким містом був Будапешт. Він невеликий, дуже комфортний, там ж де погуляти вдень і ввечері, там чудові джерела, прекрасна архітектура. Для першої мандрівки я рекомендував би саме це місто, а не, скажімо, Варшаву.

Ще дуже яскраві враження були від Барселони. Це ще до Будапешта було. Місто, яке зобов’язані відвідати всі, – це, безумовно, Рим, але поряд з ним – Барселона. П’ять чи шість разів я вже був там.

– Чому ви знову повертаєтесь туди?

– У Барселону? Бо я там дуже комфортно себе почуваю. Є міста, у яких тобі комфортно в подорожах. Є міста, у яких ти міг би жити. Це абсолютно різні речі. От Барселона, як мені здається, – місто, де більшості буде добре мандрувати. Але от у сенсі жити я би це місто не обрав, мені більше до душі невеликі міста, як Малага. Наче й місто, й немає водночас сіті-суєти.

ТОП-5 порад тому, хто планує свою першу мандрівку за кордон

1. Визначитися, куди ви хочете. Якщо це, наприклад, Італія, то для першого разу не варто обирати Мілан. Краще – Рим, Флоренція.

2. Моніторити квитки. Можливо, зробити десь пересадку, щоб зменшити загальну вартість.

3. Обираєте місце, де плануєте жити.

4. Визначні місця.

5. Кухня: де і що можна поїсти, скільки коштують продукти тощо.

– Де підшукуєте найдешевші авіаквитки?

– Це постійний процес. На різних сайтах. Деякі маршрути я і в голові можу скласти: якою авіакомпанією дешевше прилетіти. Звичайні поштові розсилки авікомпаній дають уявлення, коли в них знижки, акції тощо.

– Подорожі – це ваше хобі. А чим ще розряджаєтесь?

– Гітара… Правда, я став значно менше займатися музикою останніми роками. Найсумніше, що не стало досвіду написання пісень.

Двічі-тричі на тиждень я граю з друзями у футбол.

– А чому перестали писати?

– Не знаю… Кожному часу – свої захоплення, напевно. Розумієш, що вже ніколи на заспіваєш, як Мік Джагер, – ну і не треба, значить.

У найближчі роки я не бачу в Україні перспектив, щоб був знятий проект масштабу «Синдрому дракона».

Всі фото – з Facebook Сергія Компанійця

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.