Жителів Кіровоградщини закликають не боятись ставати донорами під час карантину

647
кількість переглядів

Жителів Кіровоградщини закликають не боятись ставати донорами під час карантину, адже спеціалізовані заклади, такі як комунальний заклад «Кіровоградська станція переливання крові» щодня мають заготовляти кров для забезпечення потреб пацієнтів.

Про це CBN поінформували в прес-службі « Регіонального центру громадського здоров’я».

Здавати кров та її компоненти під час COVID-19 безпечно! –  стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тож попри оголошений карантин медики «Кіровоградської станції переливання крові» щодня працюють аби підтримувати необхідний запас крові. Водночас у закладі наголошують, що задля безпеки донорів вжили додаткові заходи для забезпечення індивідуальним захистом і медичний персонал і донорів.

«Станція переливання крові робить все від неї залежне аби спростувати міф про можливість зараження коронавірусом донорів крові та закликає теперішніх донорів та тих, хто ще не визначився не відкладати зі здачею крові, бо потреба в крові та її компонентів завжди є актуальною» – говорить головний лікар комунального закладу «Кіровоградська станція переливання крові» Сергій Кіба.

Лікарі констатують, що донорів з початком введення карантину поменшало. Здебільшого це волонтери із постійного складу.

«У нас є в наявності всі групи крові, в тому числі в достатній кількості навіть такі рідкісні групи крові,  як четверта i третя резус-позитивні і резус-негативні. Наразі є резерв із 67 літрів. Ми постійно потребуємо поповнення запасів, адже ургентні ситуації не зважають на карантин», – додав Сергій Кіба.

Актуальні поради про заходи безпеки для  донорів та фахівців, що заготовляють кров та її компоненти  ви знайдете за посиланням.

Все про коронавiрус читайте за посиланням.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.