Міський голова Кропивницького підтримав відкрите звернення до Зеленського щодо фінансів для громад

393
кількість переглядів
Андрій Райкович. Фото Павла Волошина, «УЦ»

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович підтримав звернення до президента України.

Про це CBN поінформували в прес-службі міської ради.

«Вимагаємо до голосування в парламенті законопроекту № 3275 провести засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та врахувати пропозиції Асоціації міст України, надані президенту, уряду, народним депутатам України 23 березня 2020 року», – йдеться у зверненні, оприлюдненому на сайті Асоціації міст України.

Звернення також спрямували голові Верховної Ради, прем’єр-міністру та народним депутатам. Під документом підписались очільники всіх обласних центрів України.

«Органи місцевого самоврядування забезпечують сьогодні виплату підвищених зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання для лікарень, на що виділяють сотні мільйонів гривень. Разом з цим, замість підтримки громад, як це відбувається у всьому світі, зміни до Податкового та Бюджетного кодексів позбавляють громади ресурсів. Так, законопроект №3275 від 29.03.2020 всупереч позиції президента та прем’єр-міністра, яку вони задекларували на зустрічі з міськими головами, передбачає вилучення з доходів місцевих бюджетів плати за землю та майно, створює несправедливі умови для бізнесу, позбавляє людей коштів від оренди паїв, таким чином забезпечує окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків у бюджети всіх рівнів», – зазначили в прес-службі міської ради.

За інформацією міської ради, якщо законопроект №3275 та подібні йому приймуть, у громад не буде коштів на виплати зарплат медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.