У Кропивницькому надійшли в продаж освячені паски (ФОТО)

3978
кількість переглядів

У зв’язку з карантином у Кропивницькому святять випічку просто на хлібзаводі, передає кореспондент CBN.

Під час випікання продукції на виробництво запрошують священика православної церкви.

Перед освяченням пасок священник молиться перед образами.

Поки працівники хлібзаводу чаклують над духмяними пасками, церковнослужитель освячує вже готову продукцію.

Порцію свяченої води отримує і колектив хлібзаводу.

Освячують паски на хлібозаводі в Кропивницькому щороку. Роблять це для людей, які з різних причин на службу в церкву не потраплять. Цьогоріч через карантин ця традиція стала необхідністю.

«Коли люди будуть святкувати це свято вдома, вони будуть брати вже освячені паски і з освяченої паски починати пасхальну домашню трапезу», – сказав насельник Свято-Єлисаветинського монастиря Кропивницького архімандрит Боголеп.

Окрім їжі матеріальної, не варто забувати й про духовну, додав він.

«Є спеціальні пасхальні молитви, які люди можуть знайти в молитвословах. То починати такі молитви, якщо буде така можливість, – у храмах, не буде можливості – біля храму, не буде такої можливості, то значить, святкувати тоді вдома», – зазначив архімандрит.

У продажу освячені паски в Кропивницькому з’явилися 14 квітня. У середньому ціна на виріб коливається від семи до 30 гривень. Нинішня вартість від минулорічної суттєво не відрізняється. Залучення священника на ціну не впливає.

«Я думаю, в цьому році не так активно буде купуватися паска, як торік, через неможливість людей переміщатися, неможливості відвідувати церкву, не всі підуть в церкву в цьому році. Буде, мабуть, кількість пасочок, яку ми реалізуємо, менше, ніж минулоріч. Ну, ми розраховуємо десь до 15 тонн продукції продати», – прокоментував комерційний директор ТОВ «Кіровоградхліб» Сергій Пальчик.

Перед продажем кожну паску пакують у плівку. Освячення пасок на хлібозаводі в Кропивницькому відбуватиметься щодня до Великодня.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.