Кропивничанка півстоліття пече паски (ФОТО)

2881
кількість переглядів

Півстоліття пече паски кропивничанка Валентина Шкуренко.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Хитрощам випікання навчила й доньку Наталю, передає кореспондент CBN.

Наталя свіжу випічку прикрашає меренгою та надає їй сучасного вигляду.

Пекти паски Валентину Шкуренко навчила свекруха. Тоді вони разом жили у Компаніївському районі.

«Сіяли борошно, готували опарочку, а потім свекруха піч топила, затоплювала, велика піч у нас була, форми такі були величенькі. Вперед же тісто місили, а потом виробляли, а там дровами піч топилася, а тоді свекруха в мене піччю завідувала, а я тістом», – згадує Валентина Шкуренко.

Разом із молодшою дочкою сьогодні готується до свята. Раніше Наталя допомагала пекти паски мамі, тепер – навпаки. Знає різні рецепти, але улюблений – мамин.

«Найкраща паска – це в моєї мами, так що ми її завжди печемо, вона смачненька, солоденька. Мама розказує, що треба туди додавати: або горілку, або коньяк, не у всіх рецептах є такий інгредієнт. Це щоб не черствіла, довше зберігалася, смачніша була», – каже Наталія Губіцька.

Близько десяти кілограмів тіста виробляють до Великодня дочка із матір’ю. Домашні традиційно допомагають.

«О четвертій годині ранку прокинулася, помолилася і почала пекти. У мене всі при роботі. Я замішую, слідкую за тістом, чоловік випікає, бабуся формочки маже, син дегустує», – сміється Наталія.

Великдень тут вважають святом родинним. Однак після спільної трапези за столом полюбляють ходити у гості. Цього року через карантин сім’я залишиться вдома.

«Поставимо усе на стіл, прочитаємо Отче наш, а тоді свяченою водичкою це все посвятимо і будемо тоді сідати і їсти», – планує Валентина Шкуренко.

Чаклувати над випічкою фізично не важко, зізнаються господині. Проте наче вперше щоразу хвилюються, аби паски вдалися.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.