Кропивницьке СІЗО перевірили на дотримання правил карантину. З’ясувалося, що повний капець

1392
кількість переглядів
сізо

Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини відвідали слідчий ізолятор Кропивницького, щоб з’ясувати, як там запобігають поширенню коронавірусу, передає кореспондент CBN з посиланням на прес-службу Офісу Омбудсмана.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

З’ясували, що в установі не контролюють дотримання маскового режиму та проведення температурного скринінгу. В установі існує проблема з дезобробкою службових приміщень, не дезінфікують приміщення для прогулянок, камери, лазню тощо. Не проводиться дезінфекція посилок та передач.

В СІЗО не дотримуються вимоги щодо обсервації новоприбулих в’язнів. Зокрема, підслідні жінки, які прибули до Кропивницького СІЗО у період з 30 березня до 7 квітня 2020 року були відразу розподілені до загальних камер після опитування і температурного скринінгу лікаря.

«Персонал СІЗО не забезпечено повною мірою засобами індивідуального захисту, тому використовує власноручно виготовлені марлеві пов’язки. В СІЗО не забезпечено доступ в’язнів до інформації щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. Через недостатню інформованість та відсутність в ув’язнених засобів індивідуального захисту значна їх частина відмовляється від проведення щоденних прогулянок та відвідування лазні, чим наражає себе на небезпеку захворювання іншими соціально-небезпечними хворобами», – зазначили в прес-службі.

Медична частина пенітенціарної установи також не готова до роботи на випадок масового виявлення осіб з підозрою на COVID-19. У штаті лише один лікар-інфекціоніст на пів окладу, працівники не достатньо забезпечені засобами захисту.

З 7 квітня в одній із камер медчастини перебуває хворий ув’язнений із симптомами ГРВІ. Швидких тестів, щоб обстежити його на грип та коронавірусну інфекцію немає. Не визначили алгоритм переміщення хворого у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ.

В установі не організували скринінг температури відвідувачів СІЗО – адвокатів та конвоїрів.

«Персонал слідчого ізолятора несе службу у тій же формі одягу, в якій перебував у транспорті, дезінфекція одягу та взуття не здійснюється, не дотримується рекомендацій, визначених пам’яткою (інструкцією) щодо профілактики та попередження поширення коронавірусної інфекції та поводженням в умовах карантину осіб, які перебувають на території СІЗО», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Представники омбудсмена з’ясували, що в міському ізоляторі немає коштів на фінансування протиепідемічних заходів.

«У спеціальному фонді СІЗО фактично відсутні резервні кошти, за які адміністрація може придбати засоби індивідуального захисту та дезінфекції. Рахунки установи заарештовані з 20 березня 2020 року», – зазначили у відомстві.

Все про коронавірус можна прочитати за посиланням.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.