Кропивничани пройшли 10 кілометрів Інгулом на байдарці (ФОТО)

618
кількість переглядів

18 квітня, кропивничани на байдарці здійснили сплав Інгулом від греблі по вулиці Київській до дороги за Завадівкою, загалом пройшли майже десять кілометрів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав учасник сплаву Євген Савранський, передає кореспондент CBN.

«Ми поставили собі за мету пропливти руслом від центральної частини міста до його околиць і привернути увагу до Інгулу, як до річки з великим рекреаційним ресурсом. Чув, що головною річкою Кропивницького раніше вже ходили любителі активного відпочинку на воді, однак не знаю, чи нашим маршрутом, його частиною, чи ще далі», – йдеться в дописі.

За словами чоловіка, сплав виявився не надто складним.

«Сплав був доволі доступним і проходив на контрасті. Місцеві урбаністичні пейзажі, мережа багатоповерхівок у центральній частині Кропивницького, міська метушня, доповнена звуками проїжджаючих автомобілів, загнана у гранітну огорожу вода, вирізана металева огорожа вздовж русла», – додав він.

Протягом усього маршруту лише два рази виймали байдарку з води, несли суходолом у руках кількадесят метрів.

«Це було перед мостом по вулиці Михайлівській та одразу через кілька перешкод за мостом, де в Інгул впадає річка Б’янка. Там русло перегородили масивні повалені дерева, а за ними на нас чекала ще гатка, яка своїм зовнішнім виглядом і плескотом води чимось нагадала дрібні пороги Південного Бугу, лівою притокою якого є Інгул. Більше особливих перешкод на маршруті не було, хоча в деяких моментах наш плавзасіб сідав на мілину, тож доводилося вилазити з байдарки, ставати ногами у воду та проводити човен водою до більш глибокої ділянки», – зазначив чоловік.

Завершили сплав перед кільцевим мостом, яким проходить об’їзна дорога через Кропивницький. Від старту сплаву й до його фінішу учасники нарахували 12 мостів і місточків, які були на шляху байдарки.

«Записали до нашого активу ще один цікавий і перспективний маршрут в межах обласного центру і довели, що Інгул має судноплавний потенціал, якщо цій річці приділити належну увагу. Даним маршрутом можна сплавлятися навіть людям без досвіду, принаймні у квітні-червні, доки дозволятиме рівень води», – додав Євген Савранський.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.