Тюльпанове «море» розквітло у Кропивницькому (ФОТО)

7171
кількість переглядів

На 25 гектарах облаштували клумби з тюльпанами у дендропарку, передає кореспондент CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Цьогоріч, стверджують квіткарі, візерунки напрочуд мальовничі. Проте тисячами тюльпанів через карантин насолодяться не всі. Тож у парку пропонують прогулянки онлайн. А ще радо зустрічають журналістів – аби тюльпановий рай побачило якомога більше людей.

Свій улюблений сорт з-поміж 85-ти демонструє квіткарка Наталя. 12 років жінка вирощує тюльпани у дендропарку в Кропивницькому. Відповідної освіти не має, однак квіти любить понад усе. Ті відгукуються і майорять всіма кольорами веселки.

«У нас 23 клумби і всі вони засаджені тюльпанами. Нас три людини, а інколи буває й дві, і це нам треба всі оці тюльпани висадити», – розповідає Наталія Балабайкіна.

З далекої Голандії везуть на Кіровоградщину цибулинки тюльпанів. Одна вартує п’ять-вісім євро. Щороку тисячі цибулинок висаджують, потім викопують і зберігають протягом зими. Вручну борються і з бур’янами, аби не пошкодити ніжні рослини. А щоб відвідувачі парку бачили лише результат роботи, роблять це спозаранку.

«В цьому році ми сильно боялися, переживали, що замерзнуть всі квіти, бо міняється погода: то мороз, то вітер, то знову мороз, то сонце засвітило і ми сильно переживали, бо це наша праця, тяжка праця», – каже жінка.

Нові квіткові композиції створюють у кропивницькому парку щороку. Нині демонструють креативну еко-клумбу. Тут тюльпани проростають із іржавих баків з-під небезпечних відходів.

«Зробили таку композицію, щоб видно було людям, як із бочок, в яких раніше були отруйні хімікати, ростуть квіти», – коментує гендиректор корпорації «ХХІ СТОЛІТТЯ» Ігор Захаров.

У пору масового цвітіння тюльпанів у парку традиційно багато людей. Цьогоріч їх менше, здебільшого можна побачити випадкових перехожих. Однак і ті не можуть втриматися, щоб не зупинитися біля квітів просто помилуватися чи зробити фото. Через зрив туристичного сезону в дендропарку переживають, але обіцяють до наступного сезону красу лише примножити.

«Коронавірус і всі обмеження, які є, залишуться у минулому, а ця краса і надалі буде нас радувати», – каже Ігор Захаров.

Кропивничанин Сергій Малюков теж не встояв перед спокусою прийти у парк. Каже, вдома окрім балкону прогулятися ніде. А на масове цвітіння тюльпанів приходить милуватися щовесни.

«Кожен рік приходимо і дивимося на цей чудовий парк, на цвітіння квітів, такі чудові квіти, отримуємо таку насолоду, і здоров’я краще після цих прогулянок», – ділиться чоловік.

Жовті, білі, бордові й вишневі тюльпани будуть квітнути у парку до травневих свят.

Фото Григорія Зуба, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.