Служба зайнятості поки не підтримує підприємницькі ініціативи безробітних

1368
кількість переглядів

Семеро безробітних отримали держкошти на власний бізнес з початку року на Кіровоградщині.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це кореспонденту CBN повідомили в обласному центрі зайнятості.

Через карантин підприємницькі ініціативи безробітних поки не підтримують. Виплачують нині лише допомогу по безробіттю.

Дмитро Смельняк сьогодні підприємець – засновник юрфірми у Кропивницькому, а ще наполовину з товаришем має кафе.

Півроку тому був безробітнім і отримував соцдопомогу від держави. Саме тоді з’явилася ідея  – відкрити бізнес. Порадився із фахівцями центру зайнятості, написав бізнес-план і одержав гроші на розвиток.

«Сплачую податки, займаюся своєю справою, на даний момент в мене немає найманих працівників, я здійснюю свою діяльність одноособово, але в майбутньому також планую залучати найману працю, тому що бачу в цьому сенс», – розповів він.

У центрі зайнятості дали близько 30 тисяч гривень.

«В мене вже на той момент було офісне приміщення, де я міг примати клієнтів і додаткових коштів мені не було потрібно, їх вистачило однозначно. Але, як відомо, коштів забагато не буває, якби їх було більше, теж була б можливість освоїти їх в правильному напрямку», – зазначив чоловік.

Державна підтримка бізнесу згодом обов’язково дасть результат, впевнений юрист: «Потрібно вкладати у бізнес, у початківців, вони принесуть потім ВВП, сплачуватимуть податки і держава потім в 100 разів більше отримає».

На Кіровоградщині до підприємництва  безробітних залучають ще з 2000 року. Цьогоріч підтримали лише сімох охочих.

«Обмежені фінансові ресурси на цей напрямок діяльності, раніше набагато більше громадянам надавали кошти. В минулому році це, наприклад, була 31 особа», – прокоментував заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися у центрі зайнятості та скласти бізнес-план.

«Людина у нас певний період зареєстрована як безробітна, наприклад, два місяці, а загальна виплата, це 360 днів, якщо не скорочується за певних обставин. І якщо людина два місяці отримувала у нас допомогу по безробіттю, потім вона подає заяву, відповідні документи, то залишок допомоги за десять місяців людина отримує», – сказав Богдан Стоян.

Середній розмір допомоги минулоріч для новоспеченого бізнесмена був близько 27 тисяч. Та на період карантину підтримку підприємницької ініціативи призупинили. Поки  виплачуватимуть лише допомогу по безробіттю.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.