Мешканці центру для бездомних у Кропивницькому лишилися без роботи і грошей на їжу (ФОТО)

1510
кількість переглядів

Мешканці центру для безхатченків у Кропивницькому через карантин лишилися без роботи і грошей на харчування, передає кореспондент CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Вже 13 років Анатолій не підтримує зв’язки з рідними. Розраховує лише на себе. До карантину працював на тимчасових роботах. Вистачало не лише на харчі, а й на оренду квартири. Останні пару місяців зовсім без заробітку.

«У зв’язку з коронавірусом опинився у центрі, та і взагалі з роботою зараз складно. Я в основному на будівництві працював нелегально, а от нині лишився без роботи і житла. До епідемії добре було, а зараз зупинилося все, померло», – розповів він.

Євгенія – сирота. До карантину працювала в аптеці. Через хворобу змушена була звільнитися. Зараз роботу знайти не може. Прийти після карантину радять роботодавці.

«Я працювала в аптеці, потім звільнилася. В мене був перелом шийки стегна, відновлювалася і збиралася йти на роботу», – сказала жінка.

Людмилі 63 роки. Каже, у Кропивницький із Молдови її привезли роми. Змушували доглядати дітей та жебракувати. Нині працювати нездужає. До епідемії коронавірусу просила милостиню у церквах. Тепер сподівається тільки на небайдужих: «Мене привезли у Кропивницький доглядати за дітьми. Але обманули, я на вулиці спала. Хату мою, мабуть, продали, документів у мене немає. Намагалися знайти дочку, бо вона й не знає, де  я поділася, – поки безрезультатно. А тут мені непогано. Дівчата мене доглядають, дають поїсти. Що в кого є, ніхто від мене не ховає».

Завдяки благодійникам у центрі зібрали мінімальний запас продовольства. Мають крупи, макарони, консерви, чай та варення. За економного використання продуктів стане ще на два тижні.

«У нас є продукти тривалого зберігання, які ми видаємо мешканцям тим, які потребують. Для того, щоб не голодували. Але все рівно звертаюся ще вкотре, що це також люди, необхідно їм допомогти», – зазначив директор соццентру Олександр Желізняк.

На початку карантину мешканці центру ще мали запаси продовольства, тепер стало тяжче. Безхатченки, які мають постійну роботу, нині відмовляються від продуктів на користь тих, хто у більшій скруті.

«Більшість з них – це особи, які не мають пенсійного забезпечення, будь-яких соцвиплат і кожного дня ходять або на одноденні роботи, або на весняно-городні. Всі ці об’єкти, на яких вони працювали, зачинені на період карантину. Тому в нас виникла така ситуація із продуктами харчування», – додав Олександр Желізняк.

З міського бюджету фінансують зарплатню 12 працівників центру і комунальні послуги, – прокоментували у міськраді. А для того, щоб люди швидше соціалізувалися, гроші на харчування безхатченки мають заробити самі.

«Даний заклад є частиною нашого міста і нашої держави. Відповідно, все те, що відбувається в країні, відбивається на цьому закладі. Люди через карантин були відправлені за свій рахунок, звільнені. Вони опинилися позбавленими будь-яких засобів для існування», – пояснив директор кропивницького центру соціальних служб Олег Краснокутський.

Паніки немає, стверджує він. Але потреба закладу в продуктах харчування велика. Близько 30 людей там проживають постійно. Тож соцпрацівники допомагають нужденним самі й закликають долучитися громаду.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.