У Кропивницькому проросійські агітатори розганяли фейки про коронавірус та травневі свята

838
кількість переглядів

У Кропивницькому проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Великодня, травневих свят, вимушених карантинних обмежень та інших заходів, пов’язаних з дотриманням правил захисту від розповсюдження коронавірусної інфекції.

Про це CBN поінформували в пресслужбі СБУ області.

СБУ зафіксувала активізацію російських троле- і ботоферм у закликах до порушення карантинних обмежень та інформаційної підтримки акцій протесту. У період травневих свят їхня активність частково перенаправили з теми коронавірусу на інші суспільно-політичні питання. За інформацією пресслужби СБУ, російські спецслужби використовують різні приводи для впливу на інформаційний простір України, поширення панічних і сепаратистських настроїв.

Такі агітатори «працювали» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому та Конотопі. Стосовно 14 агітаторів, що діяли за завданням російської сторони, СБУ розпочала кримінальні провадження.

118 людей вже притягнули до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у межах статті 173-1 КУпАП.

Все про коронавірус читайте за посиланням.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.