На 74% перевірених об’єктах водопостачання Кіровоградщини виявили системні порушення

977
кількість переглядів

З початку карантину фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели 885 обстежень об’єктів водопостачання та 30 — водовідведення, передає CBN з посиланням на пресслужбу установи.

На 657 об’єктах водопостачання та 22 водовідведення знайшли порушення.

Виявилося, що на об’єктах централізованого водопостачання не проводять очищення водонапірних веж, не облаштовані зони санітарної охорони навколо підземних джерел водозаборів, не в повному обсязі проводять лабораторний контроль води, яка надходить у водопровідну мережу, не проводиться систематично профілактичне промивання та дезінфекція водопровідних споруд, відсутній достатній запас дезінфікуючих засобів для обробки води на малих водогонах. Водопровідні мережі застарілі, потребують постійного ремонту, а деякі — повної заміни.

Так, на водоканалі Бобринця серед інших порушень виявили, що вода в січні–лютому не відповідала вимогам за санітарно-хімічними показниками по органолептиці, водневому показнику, загальній жорсткості, сухому залишку, сульфатах.

У чотирьох селах Бобринецького району не проводиться контроль якості та безпечності питної води, профілактичне промивання та дезінфекція водопровідних споруд тощо.

Водоканал Малої Виски з початку року не проводив контроль якості води з усіх 16 джерел питного водопостачання.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили також, що громадські колодязі та свердловини не чистять, воду не дезінфікують, якість води не контролюють. Досі є криниці без санітарних паспортів.

Наприклад, на території Полтавської сільської ради Компаніївського району третина обстежених колодязів (10) не паспортизовані, контроль за якістю та безпечністю питної води не проводиться. Громадські колодязі в шести селах Бобринецького району в такому ж стані, санація та знезараження води не проводиться.

Під час обстежень та перевірок об’єктів водопостачання області лабораторно дослідили 332 проби питної води, що подається централізовано, та 288 проб води з нецентралізованих джерел. За результатами в 11 зразках води з об’єктів централізованого водопостачання та 18 зразках з нецентралізованих джерел виявили відхилення за санітарно-хімічними показниками.

Що стосується об’єктів водовідведення, то, наприклад, у Созонівці Кропивницького району каналізаційні стоки від житлових будинків очищення стікають по відкритій земельній ділянці до полів фільтрації, де просочуються в ґрунти.

В Новоукраїнці очисні споруди знаходяться в аварійному стані, у Малій Висці на очисних каналізаційних спорудах не проводиться знезараження стічних вод.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.