Кропивницька журналістка розповіла, як переборола коронавірус

5712
кількість переглядів

Карантин в Україні пом’якшуватимуть у чотири етапи – 22 травня, 1-го, 10-го і 21 червня, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. З моменту введення в Україні карантинних заходів виявили 18 876 випадків захворювання, на Кіровоградщині – 445. Одужали 326 наших земляків, і серед них – журналістка CBN Валентина Шаповал.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

За словами дівчини, на коронавірус перехворіла вся сім’я, а процес одужання, тестування та отримування результатів зайняв п’ять тижнів.

– Хто захворів першим?

– Тато. 16 квітня він поскаржився на погане самопочуття. В нього підвищилася температура та з’явився кашель. Ми відразу зателефонували сімейному лікарю. Вона вислухала, діагноз не ставила, призначила ліки і сказала, щоб прийшов на прийом.

Наступного вечора температура почала підвищуватися у мами, а на Великдень захворіла і я. Температура була 37 градусів, дуже сильно боліла голова, батьки казали, що не відчувають запахи, а мені було так погано, що я не могла навіть усвідомити, що саме відчуваю.

– Як лікувались?

– Лікарка призначила аміксин (для профілактики і лікування грипу та ГРВІ), алерон (антигістамінний засіб), деквадол (для місцевого лікування при гострих запальних захворюваннях ротової порожнини та горла), сироп Гербіон (для лікування сухого кашлю), мазь, що зігріває, «Доктор Мом».

– До лікаря відправилися всією сім’єю?

– Так. У вівторок ми пішли в поліклініку.

– Тобто через шість днів з початку захворювання?

– Так. На той час у мене залишився лише мокрий кашель. Лікарка подивилась нам горло, прослухала легені, поміряла температуру і поставила діагнози: татові – бронхіт, мені та мамі – ГРВІ. Призначила до кінця тижня допити ліки. А мені призначила ще одні ліки від кашлю.

Наступного дня я теж прийшла на прийом, бо хотіла зробити тест на коронавірус. Але лікарка вважала, що в мене звичайна ГРВІ. Вона пояснила, що тестів замало, а людей, у яких серйозна підозра на корона вірус, – багато, і порадила звернутися в приватну клініку. Я вирішила зробити тест за власний кошт. В той же день я пішла в «Ацинус».

– Що робили там?

– Мене подивився лікар, призначили комп’ютерну томографію легень та зробили ПЛР-тест. Наступного дня я вже мала результати – легені були чисті. Тест у лабораторію відправили лише через два дні й сказали, що зателефонують, якщо результат буде позитивним. Увесь тиждень ми сиділи вдома.

– Коли зателефонували?

– Наступного вівторка і сказали, що в мене позитивний результат. Ми відразу повідомили свого сімейного лікаря. Вона розпитала про симптоми. На той час лише в мене залишився кашель. Ми всі полоскали горло фурациліном і промивали ніс соляним розчином. Лікарка сказала, що у п’ятницю до нас приїдуть взяти аналізи на коронавірус. Приїхали у вівторок і в усіх взяли мазки з рота.

– Коли отримали результат?

– Наступного тижня. Зателефонувала лікарка і сказала, що в нас негативні результати, але через те, що за документами Covid-19 спочатку виявили в мене, ПЛР-тест мені зробили знову через декілька днів. Результат я отримала в п’ятницю, що минула.

– Коли ви зверталися до лікарки, вона щось роз’яснювала про хворобу, як себе поводити?

– Ні, просто казала, щоб ми не панікували. Я, завдяки власному фаху, знала про вірус, куди звертатися, як себе поводити. Була легка тривога, але я тримала себе в руках. По суті, ми все вже пройшли, перехворіли в легкій формі, і нам залишилося лише чекати результатів.

– Як, на твою думку, спрацювала наша система охорони здоров’я?

– Я б не сказала, що дуже якісно. Треба було наполягати, щоб отримати послугу. Тобто, якщо сам не будеш діяти, ніхто тобі нічого не зробить.

Україні пророкують нову хвилю Covid-19 восени. У центральній міській лікарні Кропивницького планують створити сучасне спеціалізоване відділення з апаратурою експертного класу для лікування хворих із вірусним запаленням легень, а в Україні людей із симптомами коронавірусу і контактних осіб – тестувати методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) на антитіла до Covid-19. Сподіваємося, що їх вистачить на всіх, хто захоче їх зробити.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.