На Кіровоградщині шукають приміщення для центру соціально небезпечних захворювань (ФОТО)

389
кількість переглядів

У Кіровоградській області в рамках стратегії розвитку протитуберкульозної системи почали створювати центр соціально небезпечних захворювань.

Про це CBN поінформували в пресслужбі ОДА.

«Тема протидії поширенню туберкульозу є надважливою. За минулий рік на Кіровоградщині цю хворобу виявили в 17 дітей і близько 700 дорослих. Створення єдиного закладу, де зможуть отримувати медичну допомогу люди з соціально небезпечними хворобами, дозволить оптимізувати систему та кадровий потенціал», – зазначила заступниця голови ОДА Тетяна Волинець.

Як пояснила заступниця голови ОДА, наразі департамент охорони здоров’я шукає приміщення для центру, яке б відповідало необхідним вимогам.

«За умов створення центру та дотримання інфекційного контролю Кіровоградщина зможе потрапити в державний пілотний проект, який передбачатиме фінансову підтримку закладу та його оснащення сучасним обладнанням», – додала Тетяна Волинець.

Обласний протитуберкульозний диспансер, який функціонує сьогодні, складається з двох підрозділів. В закладі в Кропивницькому проводиться діагностика захворювання на туберкульоз, консультація пацієнтів і лікування дітей. Натомість стаціонарне відділення для дорослих розташовується у селі Івано-Благодатне Кропивницького району.

Як повідомили в департаменті охорони здоров’я ОДА, у диспансері одночасно може лікуватися до 210 хворих. За рік у закладі допомогу отримують близько 1200 пацієнтів із туберкульозом.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.