На Кіровоградщині створять історико-меморіальний заповідник «Чорний ворон» (ФОТО)

1429
кількість переглядів

В Кіровоградській облдержадміністрації сьогодні, 21 травня, презентували проєкт історико-меморіального заповідника «Чорний ворон», який хочуть створити на території Розумівської сільради Олександрівського району, передає кореспондент CBN.

Його мета – вшанування пам’яті героїв Холодного Яру – загону отамана Чорного Ворона в урочищі «Чорний Ворон» біля села Розумівка.

У рамках реалізації проєкту запланували створити філію Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – Історико-меморіальний заповідник «Чорний Ворон», побудувати меморіальний комплекс «Чорний Ворон» та створити міжрегіональний туристичний маршрут «Урочище «Чорний ворон» — «Урочище «Холодний Яр».

Також тут збираються облаштувати місця відпочинку, спортивний майданчик, автостоянку, санітарну зону, побудувати дороги, змонтувати лінії електропостачання, та забезпечити благоустрій центру села Розумівка. Проєкт передбачає будівництво оглядового майданчика, розвиток туристичної інфраструктури, у тому числі сільського зеленого туризму, а також створення та просування бренду «Чорний Ворон».

На території комплексу хочуть спорудити меморіальні композиції «Вершник», «Хрести» і «Чорний ворон», збудувати дерев’яну каплицю, створити «Землянку», облаштувати місця відпочинку, локацію «Повстанський табір», майданчик для туристичних наметів, зону військово-патріотичного виховання тощо.

На реалізацію проєкту з обласного та місцевого бюджету планують витратити 8,7 мільйона гривень.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.