У Кропивницькому вуличний художник рятує місто від сірості (ФОТО)

8757
кількість переглядів

На витвори мистецтва перетворює недобудови й неохайні паркани художник у Кропивницькому.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Мистецтвом чоловік займається десять років, останні півроку захопився стріт-артом. За цей час створив близько 25 графічних робіт і зупинятися не збирається. Доповнює зображення філософськими фразами. Якісь із них добре компонуються із картинами, інші – відображають його власний світогляд.

Із творцем познайомилася журналістка CBN.

Ось ця картина вуличного художника зображена неподалік місця роботи кропивничанки Ольги. Побачивши її, щоразу посміхається, зізнається дівчина.

– Кожного дня, йдучи на роботу, я бачу цю картину. Звичайно, і цей напис, і це зображення додають оптимізму. Ну, просто одна фраза «сьогодні твій день». Хіба після цього день може починатися погано?! А коли ти бачиш оце слово «посміхнися», то хочеш ти цього, чи не хочеш, поганий в тебе був настрій, чи хороший, посмішка з’являється на обличчі сама собою, – каже Ольга і додає, серед улюблених робіт митця – портрет Скрябіна. – Ця картина дуже красиво, талановито зображена. Вона змушує повернутися до творчості Андрія Кузьми, і тут фраза «робіть цей світ добрішим, от і всьо», вона говорить сама за себе. Бо кожного дня, коли бачиш ці слова, хочеться робити цей світ добрішим, справді.

– Був час, що сидів без діла, тож вирішив помалювати. В мене давно була така ідея – вуличні роботи, але я все ніяк не міг налаштуватися, – так Дмитро пояснює свій порив розмалювати місто. Пізніше захопився стріт-артом і нині всюди бачить підходящі локації. Своєю роботою «намагається врятувати Кропивницький від сірості».

– У місті є старі паркани, які як мінімум потребують реставрації. На них замальовую нецензурні слова, рекламу наркотиків. Гарні чисті паркани я не чіпаю. Але є такі будівлі, стіни й паркани, яким хочеться допомогти, – сміється художник.

– Мистецтво люблю з дитинства, – розповідає Дмитро. – У школі й армії малював стінгазети. Потім вивчився на вчителя образотворчого мистецтва. А вже тепер захопився стріт-артом.

Зображення із закликом лишатися вдома художник створив під час карантину. Пояснює: точно знав, що тут, біля Інгулу, навіть у період карантинних обмежень, збиралися компанії. Тож намагався убезпечити молодь від поширення коронавірусу.

Одну картину художник в середньому створює за день. Локації обирає не випадково. Неподалік спортшколи на іржавих дверях зобразив боксера Василя Ломаченка. А поблизу дитячої поліклініки – портрети класиків української літератури. Картина в арці закликає містян не смітити. Біля річки намалював рибу й човник. Тепер закликає кропивничан допомогти із написом для картини.

– Людей я попросив, аби допомогли мені придумати напис якийсь до цієї роботи. В соцмережі мені вже написали багато варіантів цікавих, але поки руки не дійшли обрати один, – коментує художник.

Втім, деякі містяни вважають, що Дмитрові байдуже, де малювати:

– І сарай треба пофарбувати, і кухню, і там «за туалетом в мене стіна гуляє», і ще там щось у мене. Вони думають, якщо я малюю безкоштовно, то можу і сарай прийти пофарбувати.

Фарбу Дмитро купує за власні кошти, також допомагають друзі та підписники його сторінки у соцмережі. А для того, аби народилася чергова робота, зійтися мають усі зірки, сміється він:

– Потрібні і муза, і погода, і настрій. Хоча буває так, що і в дощ хочеться помалювати. Але фарба під дощем тече, не сохне. В мене багато є ідей щодо малюнків, найбільше зараз захотілося малювати сюжетні картини, які, можливо, будуть зрозумілі не всім. В мене є пара фото цікавих, не моїх, не знаю, чиї вони. Там дві бабусі стоять, говорять між собою. І в них там такі пози цікаві: одна з сумкою стоїть, а на іншу собака плигає. От такі сюжети мені подобаються, і я хотів би їх малювати.

Роботи Дмитра нині можна побачити чи не по всьому місту. Є кілька робіт, які не бачив майже ніхто – їх митець написав у лісосмузі, коли хотів побути на самоті і щоб йому не заважали перехожі.

Таке графіті зберігається близько п’яти років. Інколи картини вуличного художника «домальовують» містяни. Однак тут же стріт-арт власним коштом відновлюють небайдужі.

Прикрашати Кропивницький Дмитро хоче і надалі. А ще мріє попрацювати в стилі стріт-арту в Одесі та Нью-Йорку.

Фотогалерея

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.