Більше половини перевірених на Кіровоградщині джерел водопостачання не відповідають санітарним нормам

864
кількість переглядів
вода

Протягом минулого тижня фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини разом з органами місцевої влади обстежили 75 об’єктів водопостачання, передає кореспондент CBN.

На 40 об’єктах виявили порушення.

Це водогони в чотирьох районах – Бобринецькому, Новгородківському, Олександрівському та Гайворонському – і громадські колодязі п’яти сільських рад – Верхньоінгульської та Олексіївської сільрад Бобринецького району, Сухоташлицької сільради Вільшанського району, Рівнянської сільради Новоукраїнського району, Красногірської сільради Голованівського.

На водогонах серед основних порушень на об’єктах централізованого водопостачання – порушення в зонах санітарної охорони джерел та відсутність повного лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу.

У громадських колодязях також відсутній виробничий контроль безпечності та якості води, або він проводиться не в повному обсязі; не проводиться чищення та дезінфекція колодязів, а також їх паспортизація; незадовільний санітарно-технічний стан колодязів та території навколо.

Водночас фахівці не виявили порушень на водогоні Новоархангельської селищної ради в селах Журавка та Синюха, колодязів Лаврівської сільської ради Долинського району.

Минулого тижня дослідили 66 проб питної води з колодязів Голованівського, Долинського та Устинівського районів. Відхилень не виявили.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.