Балоню оголосили про підозру: вилучили майже 14 млн готівки

10760
кількість переглядів

Голові Кіровоградської облдержадміністрації Андрію Балоню та керівнику патронатної служби Сергію Шевченку НАБУ оголосило про підозру в отриманні неправомірної вигоди за ч.4 ст. 368 КК України. Йдеться про понад 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Про це повідомляє НАБУ.
Як встановило слідство, навесні 2020 року у голови ОДА виник злочинний умисел із отримання неправомірної вигоди від керівника головного управління одного з органів виконавчої влади в області. Посадовець не хотів напряму вчиняти ці дії, тож для реалізації задуму залучив пособника –  керівника одного з підрозділів цієї ж ОДА. І вже той, за його вказівкою, озвучив вимогу: 110 тис. грн неправомірної вигоди щомісяця, інакше чиновник зіткнеться з перешкодами у своїй діяльності, зокрема, ініціюванням питання щодо відповідності займаній посаді.
Згодом, підозрювані свої вимоги збільшили, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління органу виконавчої влади. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн.
За умовами «угоди», кошти мали передавати траншами. Перший – у 100 тис. грн — передано на початку червня, що задокументовано в межах досудового розслідування. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн голову та посадовця ОДА викрили та затримали в ході спільної операції НАБУ, САП, ГУ БКОЗ та УСБУ.

У ході подальших слідчих дій за місцем роботи та проживання підозрюваних вилучені великі обсяги готівки, походження якої наразі невідоме.

Вирішується питання про накладення арешту на ці кошти.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.