Без права на захист: у Кропивницькому розповіли про антисоціальний закон від «слуг народу»

3047
кількість переглядів

У Кропивницькому сьогодні, 30 червня, Федерація профспілок України провела Всеукраїнську інформаційну акцію, передає CBN.

Профспілкові активісти вимагали недопущення прийняття антиконституційного законопроекту №2681, який позбавляє людей праці права на колективний захист та запроваджує тотальний контроль працівників і профспілок.

«Той законопроект про працю, проти якого профспілки виступали півроку тому, знову без змін кинутий Третьяковою (Галина Третьякова — голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, член фракції «Слуга народу», — авт.) на всі комітети»,— розповіла голова обласної профспілки працівників культури Зоя Кадук.

Вона зазначила, що законопроект позбавляє працівників права об’єднуватися у профспілки на малих підприємствах, створювати профспілки молоді в навчальних закладах, брати участь у прийнятті соціально-економічних рішень, що їх стосуються, захищати свої права перед роботодавцями тощо.

Крім того, зазначила Зоя Кадук, представниця «Слуги народу» пропонує позбавити пільг військовослужбовців та їхніх рідних.

«Сьогодні продовжується карантин, і ми не можемо вивести людей на акції протесту. Але ми розраховуємо, що нас почують і зрозуміють. Україна — соціальна держава, і коли можновладці хочуть знищити всі соціальні гарантії, ми не будемо мовчати», — додала Зоя Кадук.

Профспілки вимагають зупинити подальше просування урядом антисоціального закону про працю, який порушує права громадян, відкликати законопроект №2681 від «слуг народу», відкликати з посади голови комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антигуманної політики по відношенню до громадян України тощо.

Інформаційні акції відбуваються в усіх обласних центрах та столиці.

О 12:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.