Перша передвиборча соціологія: хто у лідерах по Кіровоградській області?

6179
кількість переглядів

Одна з трьох найбільш впливових в Україні соціологічних компаній провела дослідження на Кіровоградщині, повідомляє CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила перше дослідження перед стартом виборчої кампанії. Нагадаємо, місцевих голів і депутатів українці обиратимуть уже у жовтні.

Настрої жителів Кіровоградщини, згідно з опитуванням, приблизно такі ж, як по державі загалом: високий відсоток потенційних виборців вважає, що в цілому справи йдуть у неправильному напрямку – це думка 48-59% респондентів. Втім, на тлі такого песимізму помітно ростуть рейтинги саме місцевих лідерів. І вони є вищими, аніж рівень підтримки центральної влади. Наприклад, у Кропивницькому, якби вибори міського голови відбулися найближчої неділі, з відчутним відривом від найближчого конкурента переміг би Андрій Райкович, а от в Олександрії незмінний впродовж багатьох років Степан Цапюк програв би!

Загалом, найбільше жителі Кіровоградщини нині не вдоволені розвитком промисловості у регіоні – 80% опитаних, станом справ у медицині – 82%, а також боротьбою з корупцією – 76% респондентів заявили про це.

«До речі, корупційний скандал, фігурантами якого стали очільник Кіровоградщини Андрій Балонь і його підлеглий, вплине на рейтинг влади. Я думаю, навіть про самого голову ОДА люди дізналися більше, виходячи саме зі скандалу. Адже ми бачимо з опитування, що діяльність такої інституції, як обласна державна адміністрація, не змогли оцінити 40% респондентів. Це вказує на те, що люди взагалі не знали про її роботу. При цьому, хто такий Андрій Балонь, не знають взагалі близько 76% опитаних. Звісно, будь-який корупційний скандал, у першу чергу виходячи з обіцянки Президента побороти корупцію, впливатиме певним чином на рейтинг «Слуги народу». Попри це, даватиметься взнаки й економічна ситуація, тобто її погіршення, якщо таке відбуватиметься. У цілому ми бачимо низхідний рейтинг провладної партії як по Україні, так і в регіоні», – коментує заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

Водночас найголовнішими проблемами жителі Кіровоградщини називають безробіття і війну на сході – 52% і 50% відповідно.

Серед місцевих політиків найбільш упізнаваними в області є двоє колишніх голів облдержадміністрації Сергій Ларін і Сергій Кузьменко, а також міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

Сергій Ларін зберігає свій раніше здобутий рейтинг на Кіровоградщині – його б нині підтримало 25% респондентів. Однак цікаві дві інші позиції – це рівень довіри до Сергія Кузьменка й Андрія Райковича. Наприклад, до Сергія Кузьменка позитивно ставляться 19% опитаних. До Андрія Райковича – 21%. Однак у розрізі міст – Олександрії та Кропивницького Сергій Кузьменко й Андрій Райкович безсумнівні лідери.

На запитання, якщо б вибори міського голови відбулися найближчої неділі, із результатом 35,1% переміг би Сергій Кузьменко. Натомість за чинного міського голову Степана Цапюка проголосувало б 32,9% опитаних. Ріст рейтингу екс-голови Кіровоградщини Сергія Кузьменка в Олександрії пояснюється його активністю у місті впродовж тривалого часу. Додали плюсів і його соціальні проекти під час карантину, коли компанія «Агровіста» спільно з футбольним клубом «Олександрія» підтримували жителів міста і району. А заснований благодійний фонд «Турбота» допомагав обладнанням медичним закладам.

При цьому, якби найближчим часом відбувся другий тур виборів міського голови Олександрії, 48% голосів, за даними опитування, здобув би Сергій Кузьменко і таким чином із різницею 15% випередив би Степана Цапюка – за чинного мера проголосували б 33% олександрійців.

Міського голову Кропивницького Андрія Райковича на другий термін обрало б 38,7% учасників соціологічного опитування. За кандидата Артема Стрижакова проголосувало б 18,8% з-поміж тих, хто вже визначився з вибором.

Високі особисті рейтинги як Андрія Райковича, так і Сергія Кузьменка в масштабі Кіровоградщини сформували стартовий рейтинг гіпотетичної локальної партії, якби обидва лідери об’єдналися у неї. Умовну політсилу вже готові підтримати 5,8% жителів області.

«Ми бачимо, що довіра до цих двох людей висока. Звісно, що жителі Кіровоградщини готові проголосувати за такий місцевий проект, зважаючи на перелік справ, зроблених цими людьми. І навіть у такої умовної партії є рейтинг, оскільки мають значення особистості, їхній управлінський досвід та уміння вирішувати ті чи інші проблеми громади», – пояснює Любомир Мисів і додає, партія мерів «Пропозиція», до якої нещодавно долучився міський голова Кропивницького Андрій Райкович, прогнозовано може здобути високу підтримку на виборах у жовтні. – «Бренд «Пропозиції», тобто партії мерів, партії господарників, скажемо так, базується на обʼєднанні людей, які вже конкретно щось зробили для містян. Відповідно, філософія цієї партії полягає в конкретних справах. І з ними її представники йтимуть до виборців. Партія «Пропозиція» будується на конкретних рейтингах конкретних людей. Це демонструють дані нашого дослідження».

Опитування Соціологічна група «Рейтинг» на Кіровоградщині провела з 1 по 14 червня. Участь у ньому взяли 2 тисячі респондентів віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності – не більше 2,2%.

Дані по Кіровоградській області

Дані по Кропивницькому

Дані по Олександрії

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.