У Кропивницькому презентували новий сервіс «Комфортна громада»

523
кількість переглядів
https://gazeta-vestnik.com.ua/

У Кропивницькому презентували проєкт «Цифровa системa ефективних рішень для місцевих оргaнів влaди “Комфортнa громaдa”», передає CBN з посиланням на пресслужбу облради.

Реалізує його громадська організація «Ліга вільних людей» спільно з цифровою агенцією «Е-Екологія».

«Комфортна громада» задумана як сучасний цифровий інструмент взаємодії громадян з органами місцевого самоврядування та уповноваженими органами державної влади.

У єдиній інформаційно-аналітичній системі для аналізу та прийняття ефективних управлінських рішень збиратимуться усі нагальні проблеми мешканці області.

«Такі ініціaтиви — нaдзвичaйно корисні для громaди, aдже дозволяють позбaвитися бюрокрaтизму у спілкувaнні між населенням і влaдою. Маю надію, що у подальшому для реалізації даного проекту в обласному бюджеті будуть передбачені кошти», — зазначив голова облaсної рaди Олександр Чорноіваненко на презентації сервісу в облраді.

Як зазначається на сайті Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАНУ, цифрова система ефективних рішень «Комфортна громада» (www.comfortable.community) є доступною онлайн з персонального комп’ютера або мобільного комп’ютерного пристрою.

При цьому, пересічним громадянам (жителям міської, приміської та сільської зон ОТГ) надається можливість фіксувати за допомогою фотокамер мобільних пристроїв господарські проблеми екологічного та соціального характеру, включаючи забруднення довкілля, самовільне чи неналежне природокористування, пошкодження інфраструктури, аварії, тощо і повідомляти про них уповноважені органи влади, забезпечувати контроль розгляду таких звернень через системи інтерактивного спілкування з користувачем.

У процесі використання мешканцями громади системи «Комфортна громада» інформація про проблеми автоматично генерується в електронне звернення з підписом заявника, конвертується у pdf/jpg формат, для забезпечення можливості його відпрацювання державними органами та направляється до відповідного територіального підрозділу уповноваженого органу влади.

Хід розгляду та отримання результатів щодо переданої інформації контролюється ГО «Ліга вільних людей» спільно з керівництвом відповідного органу місцевого самоврядування. Функціонально, платформа не обмежується лише сповіщеннями про проблеми, але й передбачає надання рекомендацій щодо зменшення негативного впливу від надмірно забрудненого повітря або водних ресурсів тощо.

Передбачено також впровадження інших програмних модулів. Так, за допомогою платформної системи передбачається контроль за розміром нанесених збитків та адміністративних стягнень за порушення вимог діючого законодавства, виявлених мешканцями ОТГ, а також процесу їх надходження до відповідних фондів місцевих бюджетів та їх використання.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.