Винахідники з Кропивницького розробили бактерицидний рециркулятор, здатний знищувати у повітрі Covid-19

3257
кількість переглядів

Кропивницькі винахідники Володимир Заніздра, Вадим Саламаха та Олександр Ділай розробили бактерицидний рециркулятор, що на 99,9% очищує повітря від бактерій і вірусів.

Під час прес-концеренції у CBN вони розповіли, що зайнятися очищувачем повітря їх змусила пандемія коронавірусу.

За словами Володимира Заніздри, всередині апарату повітря попадає під дію бактерицидної лампи з ультрафіолетовим випромінюванням.

«Довге випромінювання ультрафіолету має властивості пошкоджувати білки та ліпіди», – пояснив Володимир Заніздра та додав, що у своїй роботі хлопці спиралися на дослідження вчених Стенфордського університету щодо такого випромінювання.

Він зазначив, що лампи з таким випромінюванням використовували в соляріях, але потім заборонили. У рециркуляторі стоїть безозонова лампа з закритим випромінюванням, яке не може попасти на людину, проте руйнує структуру ДНК або взагалі вбиває віруси та бактерії. Зокрема, пристрій здатен знищувати або змінювати код ДНК вірусів сімейства Nidovirales, до якого належить вірус SARS-CoV-2, який є збудником Covid-19.

Апарат є профілактичним. Він розрахований на 30 квадратних метрів. Працювати без перерви може 8 годин. Фільтр в ньому потрібно міняти раз на рік. Гарантія на виріб – 5 років, на лампу – 1 рік.

Ціна бактерицидного рециркулятора становить 3,5 тисячі гривень, але для мешканців Кропивницького і області є дисконт у 15%. Подробиці, за словами винахідників, можна дізнатися на сайті ecoteplo.net.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.