Художній музей у Кропивницькому отримав нове ім’я

1470
кількість переглядів
Фото Ігоря Філіпенка

Кіровоградський обласний художній музей отримав нове ім’я, повідомляє CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Офіційно нова назва звучить як комунальний заклад «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради».

Як розповіла директорка закладу культури Тетяна Ткаченко-Суханова, ідея перейменування виникла 2010 року. Озвучили її на всеукраїнському семінарі керівників музеїв в Івано-Франківську.

«Нова назва ширша, важливіша для художніх музеїв, які проводять не просто вузькопрофільні заходи, тобто, виключно виставкову роботу та лише представляють твори образотворчого чи декоративно-ужиткового мистецтва, а великий спектр. Наприклад, дитячих, фото- та театральних проектів», — пояснила Тетяна Ткаченко-Суханова.

Ідею підтримали та реалізували Івано-Франківський художній музей та Київський музей західного та східного мистецтва Богдана і Варвари Ханенків. Але музею з Кропивницького знадобилося 10 років, щоб втілити її в життя.

У 2017 році музей черговий раз направив подання щодо перейменування у департамент культури, а також запропонував жителям обласного центру надати свої пропозиції. Найбільшу кількість голосів набрали дві назви – Центральноукраїнський музей мистецтв іМузей мистецтв. На загальних зборах колектив закладу таємним голосуванням вирішив, що КОХМ називатиметься Музеєм мистецтв.

«На початку цього року ми зробили чергове подання. Пройшли дві комісії при обласній раді. Розпорядженням голови обласної ради статут затверджено. Ми отримали печатку. Сьогодні ми вже були в податковій, тобто, зараз готуємо весь пакет документів на казначейство. А далі підуть бланки, сувенірна продукція, працюємо над дизайном нових вивісок і таке інше», — додала директорка музею.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.