Кіровоградщина виступила у столиці на захист державної мови (ФОТО)

1141
кількість переглядів

Понад сто жителів Кіровоградщини за сприяння обласної організації партії «Європейська солідарність» взяли участь в акції протесту, яка проходила в Києві, проти законопроєкту «слуги народу» Максима Бужанського, який відстрочить ще на три роки перехід на українську мову навчання учнів 5-11 класів російськомовних шкіл, передає кореспондент CBN.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

Учасники рішуче висловились проти спроби реваншу і русифікації.

«Колись у нашій історії вже забороняли мову. І таких прикладів у нас сотні. Згадаймо Шевченка, якому не дозволили розмовляти українською мовою, а тільки писати і малювати. І на 29-му році Незалежності народні депутати нового скликання спромоглися заборонити українським дітям ще й навчатись українською мовою. Більш цинічного, антигуманного, антиукраїнського вчинку я не бачив в історії новітньої України та історії Європи загалом. Ми повинні сказати категоричне “ні” таким законодавчим ініціативам, які не мають нічого спільного ані з Україною, ані з освітою, ані з нашим майбутнім», – наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що у Кропивницькому під пам’ятником Тарасу Шевченку відбувся мітинг на захист української мови.

Фото сайту ПП «Европейська солідарність».

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.