В Україні клінічно досліджують дії двох вітчизняних препаратів на коронавірус

857
кількість переглядів
коронавірус

В Україні проводять клінічні дослідження дії вітчизняних препаратів на коронавірус, передає CBN з посиланням на пресслужбу ОДА.

Випробують препарати «Корвітин» та «Квертин», який виробляє Борщагівський ХФЗ.

За словами завкафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Ольги Голубовської, ці препарати рослинного походження здатні захищати клітини від загибелі і зменшувати агресивну імунну відповідь, яка спостерігається у пацієнтів з коронавірусом.

Попередні результати випробування  позитивні. Всі пацієнти, що отримували ліки, одужали. Планується застосування лікарських засобів у лікуванні 200 пацієнтів в різних регіонах країни.

Як пояснила Ольга Голубовська, препарати впливають на основну ланку механізму розвитку патологічних змін.

«Коронавірусна хвороба є системною – виникає так зване ураження судин по-простому, або ендотеліальна дисфункція по-науковому. Вражаються практично всі органи і системи. Препарат, який сьогодні обговорюється, має дві важливі властивості для лікування хвороби – впливає на прогресування розвитку ендотеліальної дисфункції і є імуномоделюючим засобом, пригнічуючи розвиток імунологічних реакцій, які називаються цитокіновими штормами і які викликають найважчі ураження», – розповіла Ольга Голубовська.

За словами завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігоря Зупанця лікарські засоби «Квертин» і «Корвітин» зареєстровані в Україні і мають великий досвід клінічного використання при серцево-судинній патології.

Крім того, є американський «Ремдесевір», який крім лихоманки Ебола показав ефективність у боротьбі з коронавірусом. У кінці липня продаж препарату дозволила Європейська Комісія. Міністерство охорони здоров’я України веде перемовини про можливість закупівлі препарату.

Все про коронавірус читайте за посиланням.

О 16:00 щонеділі ми надсилаємо лист, у якому пишемо про головні події тижня, що минув (пріоритет - Кіровоградщина, але згадуємо і про всеукраїнські, якщо вони мають якесь відношення до області). У повідомленні також - анонси на наступний тиждень.


Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.