В Україні готуються до другої хвилі коронавірусу

2005
кількість переглядів

У Міністерстві охорони здоров’я готуються до другої хвилі поширення коронавірусної хвороби Covid-19 в Україні, яка найбільш імовірна з жовтня.

Про це заявив заступник міністр охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 4 серпня, передає «Українська правда».

Пряма мова: «Ми бачимо, що тенденції поширення коронавірусної хвороби у світі не є позитивними, і сьогодні в Європі розпочинається друга хвиля. Починається зростання випадків коронавірусної хвороби у Німеччині, Швейцарії, значно зростає кількість випадків в Іспанії.

Тому ми повинні бути готовими до збільшення кількості випадків. І ми прогнозуємо, що в Україні може бути збільшення кількості випадків коронавірусної хвороби саме під час епідсезону на грип і ГРВІ, з жовтня до квітня.

Тому міністром охорони здоров’я підготовлено доручення обласним державним адміністраціям: підготувати ліжковий фонд до можливого збільшення грипу і коронавірусної хвороби, поєднання цих інфекцій. Ми повинні бути готові.

Ми повинні підвести кисень до ліжок у відведеному ліжковому фонді, ми повинні забезпечити вірусними препаратами, засобами індивідуального захисту. Ми повинні підготуватися, поки в нас є час

Наразі система охорони здоров’я з лікарнями першої хвилі і другої хвилі справляється з навантаженням, але ми прогнозуємо збільшення кількості випадків Covid – тому закликаємо дотримуватися протиепідемічних заходів, вакцинуватися від інфекційних хвороб і виконувати всі обмеження, які стосуються тієї чи іншої зони на території нашої держави».

Головний санітарний лікар закликав українців вакцинуватися від грипу, щоб уникнути коінфекцій і одночасного перенесення грипу та коронавірусної хвороби, а також щоб полегшити роботу медикам.

ВООЗ уже визначила штами грипу на прийдешній сезон, зазначив Ляшко.

Вакцину від коронавірусу сподіваються отримати вже в 2021 році.

За даними МОЗ, 1 серпня Україна за кількістю зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби займала 34 місце в світі і восьме у Європі, за смертністю від Covid-19 – 38 у світі і 15 в Європі, за кількістю хворих на 1 млн населення – 86 місце у світі і 37 в Європі.

Зараз динаміка поширення коронавірусу в Україні відображає «жовтий» сценарій – і у МОЗ орієнтуються на такий прогноз наслідків епідемії: близько 400 тисяч випадків інфікування і 4 тисяч летальних випадків.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій віднесла Кіровоградщину до територій «зеленої» зони поширення Covid-19.

Все про коронавірус читайте за посиланням.

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.