Предстоятель православної церкви України Епіфаній: Ми просимо владу захистити вибір наших вірян (ФОТО)

1712
кількість переглядів

Православна церква України просить владу захистити вибір вірян тих парафій, що вирішили перейти в ПЦУ.

Ви є у телеграмі? Підпишіться на наш канал (ми його вважаємо окремим ЗМІ, бо часто повідомляємо про те, про що на сайті не пишемо), щоб не пропустити нічого важливого або цікавого. Посилання для підписки (також можна відправити одному чи кільком друзям): https://t.me/+UMFMYCwpDGknDZo1

На цьому блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив під час пресконференції в CBN.

За його словами, після отримання Томосу до ПЦУ перейшли кількасот парафій. Втім, після обрання нової влади цей процес загальмував. Відчувши можливість реваншу, до цього долучилися представники російської церкви в Україні. На жаль, цьому також сприяють окремі посадовці.

«Ми не просимо владу допомагати нам. Ми просимо її захистити вибір тих вірян, які вирішили перейти до Православної церкви України», — наголосив митрополит Епіфаній.

Наразі до ПЦУ входять близько 600 парафій у всій Україні. По кільком тривають судові тяжби — священники РПЦ використовують усі можливості, аби загальмувати цей процес. Зокрема, є багато прикладів, коли церковники реєстрували парафіянами лише кількох жителів того чи іншого населеного пункту. До їх числа входить переважно сам священник, члени його родини, близькі та куми. Завдяки цьому інші віряни фактично залишаються позбавленими права голосу. Цьому багато в чому сприяють корумповані суди.

Втім, блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній переконаний, що вже незабаром процес переходу парафій до ПЦУ знову зрушить з місця.

Фото Ігоря Філіпенка, CBN

Приєднуйтеся до нас у Facebook, читайте в Telegram і Twitter.